UFC

Curtis Blaydes vs. Francis Ngannou II walką wieczoru UFC FN 141 w Pekinie

Wedle nieoficjalnych doniesień, rewanżowe starcie pomiędzy Curtisem Blaydesem i Francisem Ngannou posłuży za walkę wieczoru chińskiej gali UFC Fight Night 141.

Rewanżowy pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Curtisem Blaydesem i Francisem Ngannou jest szykowany jako walka wieczoru zaplanowanej na 24 listopada w Pekinie gali UFC Fight Night 141. O planach zestawienia walki doniósł dziennikarz ESPN Ariel Helwani.
Obaj zawodnicy spotkali się po raz pierwszy w kwietniu 2016 roku. Debiutujący wówczas w UFC Amerykanin przegrał przez niezdolność do walki – lekarz nie dopuścił go bowiem do trzeciej rundy z uwagi na zamknięte oko, co zresztą okrutnie nie podobało się wówczas Razorowi.

Od czasu tamtego starcia Curtis Blaydes wygrał wszystkie sześć walk, choć wpadką marihuanową przypłacił zmianę wiktorii z Adamem Milsteadem na no contest. Ostatnio Razor był widziany w akcji podczas czerwcowej gali UFC 225, demolując łokciami Alistaira Overeema. Wcześniej natomiast zdominował zapaśniczo inną legendę, Marka Hunta.

Losy Kameruńczyka potoczyły się inaczej – serią czterech następnych zwycięstw, w tym nokautami na Andreiu Arlovskim i Alistairze Overeemie – utorował sobie drogę do walki o złoto, ale przegrał ją z kretesem ze Stipe Miocicem. Podczas lipcowej gali UFC 226 nie udało mu się wrócić na zwycięskie tory – po dramatycznie słabym starciu przegrał bowiem jednogłośną decyzją z Derrickiem Lewisem.

Biorąc pod uwagę formę prezentowaną ostatnio przez obu zawodników – a nawet pierwszą walkę, w której Blaydes wydawał się posiadać znacznie więcej sił po drugiej rundzie – wydaje się, że to Amerykanin będzie tutaj faworytem. Jego tytanowa szczęka, świetne warunki fizyczne, doskonała kondycja oraz mocne zapasy powinny stanowić nie lada przeszkodę dla rozbitego mentalnie Predatora.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Curtis Blaydes – 1.50
Francis Ngannou – 2.50

Wstępny typ:

Curtis Blaydes

Rozpiska UFC Fight Night 141

Walka wieczoru

265 lbs: Curtis Blaydes (10-1) vs. Francis Ngannou (11-3)

*****

Anderson Silva: „Wszyscy chcieliby obejrzeć super walkę z GSP”

Powiązane artykuły

Back to top button