Anderson Silva: „Wszyscy chcieliby obejrzeć super walkę z GSP”

Anderson Silva opowiada o swoich dalszych planach sportowych oraz potencjalnym pojedynku z Georgesem Saint-Pierrem.

Na początku listopada roczne zawieszenie byłego dominatora kategorii średniej Andersona Silvy dobiegnie końca. Okazuje się jednak, że jego powrót do oktagonu w tym roku nie jest pewny.

Jak bowiem Brazylijczyk stwierdził w rozmowie z Inquisitr.com, ma teraz na głowie wiele projektów związanych z kinem, które pochłaniają masę jego czasu.

Nie wiem, kiedy wrócę. Nie znam dokładnej daty.

– powiedział Silva.

Być może w przyszłym roku wrócę do walki.

Mam możliwości, aby walczyć w 205 funtach lub 185 funtach. Teraz jednak bardzo trudno powiedzieć, w której dywizji będę walczył. Mam nadzieję na szybki powrót i walkę w kategorii średniej. To moja kategoria.
43-letniemu Brazylijczykowi zostały w kontrakcie z UFC trzy walki – i zamierza je stoczyć. Jakie są jego dalsze plany? Pająk nie wyklucza żadnej opcji – ani zakończenia kariery, ani podpisania nowego kontraktu, ani też przejścia pod skrzydła innej organizacji.

Były dominator 185 funtów, który był ostatnio widziany w akcji w lutym zeszłego roku, wypunktowując Dereka Brunsona i tym samym odnosząc pierwszą wiktorię od ponad czterech lat, nie ma na oku żadnego rywala. Dopytany jednak o potencjalne starcie z Georgesem Saint-Pierrem, nie pozostawił w temacie żadnych wątpliwości.

Tak, absolutnie – Georges, to wielkie nazwisko w Kanadzie, ja jestem wielkim nazwiskiem w Brazylii.

– stwierdził Silva.

Wierzę, że wszyscy w tym sporcie chcieliby zobaczyć Georgesa i Andersona Silvę w super walce.

Czy do takowego pojedynku jednak dojdzie, nie wiadomo – Kanadyjczyk bowiem nie ukrywa, że na tę chwilę starcie z brazylijską legendą nieszczególnie go interesuje. Preferuje zwycięzcę konfrontacji Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem.

Co zaś się tyczy tychże dwóch lekkich, właśnie o nich wspomniał Silva, zapytany o zawodników, którzy robią na nim obecnie największe wrażenie.

Khabib to świetny zawodnik. Jestem pod wielkim wrażeniem.

– powiedział Spider.

Conor to świetny zawodnik. Mamy nową generację w UFC. To wielka firma, która ciężko przez lata pracowała, żeby ściągnąć do sportu tak świetnych zawodników.

Wydaje mi się, że teraz, w tej chwili Khabib jest najlepszy.

*****

UFC Fight Night 136 w Moskwie – aktualna rozpiska gali z Janem Błachowiczem, Krzysztofem Jotko i Marcinem Prachnio

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply