Doping w MMA

Cody McKenzie zawieszony na 4 lata za próbę oszustwa podczas kontroli antydopingowej

Znany między innymi z toczenia walk w spodenkach z nieodpiętą ceną, ścinania wagi za pomocą oddawania krwi oraz ostrych gilotyn Cody McKenzie dodał do swojej osobliwej kolekcji kolejny „wyczyn”.

Podczas wczorajszego posiedzenia Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie Cody McKenzie został zawieszony na cztery lata za próbę oszustwa podczas kontroli antydopingowej.

Wszystko odbyło się we wrześniu tego roku przed odwołaną ostatecznie walką Cody’ego McKenzie z JD Domengeauxem, do której miało dojść podczas gali Tuff-N-Uff w Las Vegas. Gdy przed wydarzeniem do AK Kida zawitał reprezentant Komisji celem zebrania uryny do kontroli, zawodnik odmówił, oświadczając, że gdy wróci do swojego pokoju hotelowego, dostarczy próbkę później.

Tak też uczynił, ale wobec wątpliwości oficjeli co do próbki przyznał, że podstawił zabutelkowany substytut uryny. Powód? Jak donosi MMAFighting.com, McKenzie palił wcześniej marihuanę i obawiał się wpadki.
Walczący zawodowo od 2007 roku Cody McKenzie wygrał przed czasem pierwsze dwanaście pojedynków, torując sobie drogę do UFC. Pod sztandarem amerykańskiego giganta stoczył siedem walk, obronną ręką wychodząc z trzech. Ostatnich czterech lat do najlepszych zdecydowanie jednak nie zaliczy – w tym okresie, już po zwolnieniu z UFC, wojując na całym świecie, skończył na tarczy aż siedem z ośmiu walk, jedyne zwycięstwo odnosząc w 2016 roku w potyczce z Valeriu Mirceą podczas gali Venator FC 3.

*****

Dagestański gigant zapaśniczy planuje przejść do MMA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button