Doping w MMAProfessional Fighters League

Krzysztof Jotko ukarany za wpadkę dopingową! Wiemy, co wykryto w organizmie Polaka i jak długo będzie pauzował!

Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie ujawniła szczegóły oblanych kontroli antydopingowych przez dziewięciu zawodników organizacji PFL, w tym Krzysztofa Jotkę.
W zeszłym tygodniu gruchnęły nieoczekiwane wieści o zawieszeniu aż dziewięciu zawodników organizacji Professional Fighters League przez Stanową Komisję Sportową w Nevadzie, w tym między innymi Krzysztofa Jotkę czy Thiago Santosa.

W środę odbyło się posiedzenie Komisji, w ramach którego wymierzono pierwsze kary oraz ujawniono pierwsze szczegóły pozytywnych kontroli antydopingowych – tj. substancję, jaką wykryto w organizmach fighterów. Spośród sześciu przyłapanych na dopingu zawodników trzech usłyszało ostateczny wymiar kary, podczas gdy w przypadku sześciu konieczne będzie kolejne przesłuchanie.
Krzysztof Jotko został zawieszony na sześć miesięcy. Do akcji będzie mógł wrócić po 1 października tego roku. W jego organizmie wykryto klomifen, czyli bloker estrogenu, który jest często wykorzystywany w ostatnim etapie cykli anabolicznych. Także próbka B badania u Polaka dała wynik pozytywny. Dodatkowo, Jotko został ukarany kwotą niespełna $7 tysięcy.

Dokładnie tę samą substancję wykryto w organizmie klubowego kolegi Krzysztofa Jotki z American Top Team Thiago Santosa. W sprawie Brazylijczyka nie podjęto jednak jeszcze decyzji – wymiar kary pozna najprawdopodobniej przy okazji kolejnego posiedzenia Komisji, w czerwcu.

Z kolei przeciwnik Krzysztofa Jotki, Will Fleury, został przyłapany na drostanolonie, czyli sterydzie anaboliczno-androgennym. Podobnie jak Marreta, nie poznał on jeszcze ostatecznego wymiaru kary.

W organizmie byłego mistrza wagi piórkowej KSW Daniela Torresa także wykryto drostanolon, a także amfetaminę. Nie wiadomo jeszcze, na jak długo zostanie on zawieszony.Poniżej szczegóły dotyczące pozostałych pięciu zawodników.

Alejandro Flores – zawieszony na 6 miesięcy, wykryta substancja: furosemid
Bruno Cappelloza – zawieszony na 9 miesięcy, wykryta substancja: drostanolon
Rizvan Kuniev – czeka na wymiar kary, wykryte substancje: drostanolon, metenolon, boldenon, norandrosteron
Mohammad Fakreddine – czeka na wymiar kary, wykryte substancje: stanozolol, dronastalon, GW1516
Cezar Ferreira – czeka na wymiar kary, wykryte substancje: klomifen, androstanolon

Wszyscy wymienieni zawodnicy zostali wykluczeni z tegorocznego sezonu PFL.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button