UFC

Cierpliwy Khalil Rountree dominuje i ubija Paula Craiga – video

Khalil Rountree odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w oktagonie, nokautując na UFC Fight Night 113 Paula Craiga.

Khalil Rountree (6-2) nie dał żadnych szans Paulowi Craigowi (9-2) podczas gali UFC Fight Night 113 w Glasgow, ubijając Szkota w końcówce pierwszej rundy.
Craig rozpoczął pojedynek od serii długich kopnięć, które wywierający presję Rountree starał się kontrować ciosami. Amerykanin walczył z nisko opuszczonymi rękami, spodziewając się zapewne prób zapaśniczych ze strony Szkota. Minęły dwie minuty walki, a celnych uderzeń było jak na lekarstwo. Rountree trafił pojedynczymi kontrami, Craig pojedynczymi kopnięciami na nogi. Walczący z odwrotnej pozycji Amerykanin w końcu dosięgnął rywala soczystym krosem, rzucając go na siatkę i zyskując tym samym jego szacunek. Był jednak niebywale cierpliwy, zamykając go na siatce, ale nie wpadając w półdystans, o klinczu nie wspominając. Chwilę potem ponownie przedarł się przez lichej jakości defensywę Szkota.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/886674629468848132

Craig spróbował desperackiego obalenia, ale zostało ono z łatwością powstrzymane. W końcówce Craig trafił soczystym kopnięciem na korpus, ale wtedy właśnie Rountree podkręcił tempo, wpadając z własnym kopnięciem w półdystans – tam dosięgnął rywala krótkim podbródkowym, posyłając go na deski. Zaatakował ostrymi młotami z góry i trzeci z nich trafił czysto, ostatecznie gasząc światło Craigowi.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/886674882792181762

Dla Amerykanina, który rozpoczął przygodę z UFC od dwóch porażek, jest to drugie zwycięstwo z rzędu przez nokaut w pierwszej rundzie. Z kolei Craig po drugiej kolejnej porażce znalazł się pod ścianą.

*****

UFC Fight Night 113 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button