UFC

Chris Weidman rozpocznie walkę z Bradem Tavaresem od srogiego lowkinga: „Tylko nie blokuj, żadnej piszczeli i żadnego kolana, proszę!”

Rozdający swego czasu karty w kategorii średniej UFC Chris Weidman zaapelował do Brada Tavaresa, aby ten na UFC 292 w Bostonie pozwolił mu się trafić pierwszym niskim kopnięciem.
Podczas sobotniej gali UFC 292 w Bostonie do akcji po prawie 2,5-letniej przerwie powróci były mistrz kategorii średniej Chris Weidman.

All American ostatnio pojedynek stoczył w kwietniu 2021 roku, po 17 sekundach łamiąc nogę w starciu z Uriahem Hallem. Dojście do zdrowia zajęło mu ponad dwa lata. W międzyczasie przeszedł kilka operacji oraz infekcji, nie raz, nie dwa rozważając nawet zawieszenie rękawic na kołku.
– Jestem podekscytowany, że tu jestem – powiedział Weidman podczas konferencji prasowej przed UFC 292. – Cieszę się, że znów jestem zdrowy i nie mogę się doczekać wejścia do oktagonu.

Pomimo 39 lat na karku Chris stawia przed sobą bardzo ambitne cele – zamierza odzyskać tytuł mistrzowski.

– Nie mogę się doczekać zaszokowania świata i powrotu na mistrzowski tron – zapowiedział. – Na sto procent czuję, że to powrót do rajdu po pas. Czuję, że znów jestem perspektywicznym zawodnikiem, który wspina się na szczyt. Zamierzam zostać odkryciem tego roku, a potem zawodnikiem roku. Dopiero wtedy zakończę karierę. Czuję się wspaniale. Jestem dokładnie w miejscu, w którym powinienem być.

Przeciwnikiem Chrisa Weidmana będzie w Bostonie inny zaprawiony w bojach weteran Brad Tavares. O żadnej złej krwi między oboma mowy być nie może.

– Jest, jak jest – powiedział Tavares. – Taka praca. To gość, który w sobotni wieczór stanie naprzeciwko mnie w oktagonie. Z mojej strony wyłącznie szacunek, ale koniec końców, będziemy się bić.W drodze do gali Chris zapowiedział, że pierwszą rzeczą, jaką zrobi po rozpoczęciu walki, będzie wyprowadzenie niskiego kopnięcia. Zamierza bowiem natychmiast zmierzyć się ze swoimi lękami. A może jednak zawaha się? O to zapytano Tavaresa.

– To zależy od niego – odparł Hawajczyk. – Jego trzeba zapytać.

– Pod warunkiem, że nie zablokujesz pierwszego kopnięcia – powiedział wesoło Chris. – Musisz pozwolić mi trafić cię tym jednym. Proszę.

– Kop, kop – rzekł Brad.

– W porządku. Tylko pamiętaj, żadnego blokowania piszczelą czy kolanem i wtedy wszystko gra. Ja też dam ci się kopnąć. Będziemy mieli po jednym i będzie dobrze.
Chris Weidman wygrał tylko dwie walki z ostatnich ośmiu – z Omarim Akhmedovem i Kelvinem Gastelumem. W niełatwym położeniu znajduje się też Brad Tavares, który dwie ostatnie potyczki skończył na tarczy, rozbity przez Dricusa Du Plessisa i znokautowany przez Bruno Silvę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button