UFC

Benson Henderson wyjaśnia, czego Conor McGregor nie powinien robić w rewanżu z Natem Diazm

Były mistrz kategorii lekkiej UFC Benson Henderson daje wskazówkę Conorowi McGregorowi przed rewanżem Irlandczyka z Natem Diazem na UFC 202.

Benson Henderson jest jednym z zawodników, którzy nie mieli najmniejszych problemów z rozmontowaniem Nate’a Diaza. Smooth w 2012 roku stanął naprzeciwko stocktończyka w swojej drugiej obronie pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej, nie dając pretendentowi najmniejszy szans – męczył go potężnymi lowkingami w stójce, kontrolował i obijał w klinczu i parterze, pewnie zwyciężając przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Można zatem powiedzieć, że Henderson dobrze poznał młodszego z braci Diaz przez te 25 minut, które spędził z nim oktagonie. Zapytany o to, czego w rewanżowej konfrontacji z Natem Diazem robić nie powinien Conor McGregor, który 20 sierpnia na gali UFC 202 ruszy po zemstę, szykujący się do starcia z Patricio Freire, walczący obecnie pod banderą Bellatora Smooth nie miał wątpliwości.

Nate jest twardy. Jeśli boksujesz z Natem, jeśli decydujesz się grać w jego grę, jest w tym dobry. Wygrywa większość takich walk.

– powiedział Benson Henderson w rozmowie z Fight Hub.

Ale jeżeli możesz coś zmienić, jeśli zmusisz Nate’a, żeby zamiast boksu musiał bić się w kickboxingu, żeby zamiast boksu były zapasy, zamiast boksu musiał robić coś innego, wtedy masz większe szanse. Ale jeśli zdecydujesz się na boksowanie z Natem Diazam, Nickiem Diazem czy tymi innymi gośćmi, cóż, są całkiem dobrzy w boksie. Jeśli więc to zrobisz, to będzie dla nich dobra noc.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button