BellatorBiznes MMA UFCUFC

Benson Henderson w Bellatorze!

Były mistrz kategorii lekkiej UFC Benson Henderson ogłosił przejście do Bellatora.

Wszyscy, którzy uważnie śledzili Lowkinga, mogli się z tego spodziewać. Potwierdziło się to, o czym pisałem na początku września zeszłego roku – były mistrz kategorii lekkiej UFC, Benson Henderson, którego kontrakt z największą organizacją świata dobiegł końca, zmienił barwy klubowe, przechodząc do dowodzonego przez Scotta Cokera Bellatora. Informację podał główny zainteresowany za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej.

Oznacza to, że UFC, które miało prawo wyrównać najlepszą ofertę, jaką Henderson otrzymał od innej organizacji, nie zdecydowało się na taki ruch.

Reprezentant MMA Lab stoczył pod banderą UFC łącznie 14 pojedynków, wychodząc zwycięsko z 11 z nich. Od lutego 2012 roku i zwycięstwa nad Frankiem Edgarem do sierpnia 2013 i porażki z Anthony Pettisem dzierżył pas mistrzowski kategorii lekkiej. Później walczył ze zmiennym szczęściem, najpierw pokonując Josha Thomsona i Rustama Khabilova, by następnie przegrać Rafaelem dos Anjosem i Donaldem Cerrone. Przygodę z oktagonem zakończył jednak dwoma zwycięstwami w kategorii półśredniej, w pokonanym polu zostawiając Brandona Thatcha i Jorge Masvidala.

Dotychczas najbardziej rozpoznawalnym i mocnym sportowo zawodnikiem, który przeszedł z UFC do Bellatora, był Phil Davis. Transfer Smootha jest jednak jeszcze większy – to były mistrz, który nadal znajduje się w dobrej formie i z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w karierze.

Póki co nie wiadomo, z kim zmierzy się w swoim debiucie, ale wieść gminna niesie, że dostanie natychmiastową walkę o pas mistrzowski kategorii lekkiej przeciwko Willowi Brooksowi.

Powiązane artykuły

Back to top button