UFC

Ben Rothwell vs. Gian Villante na UFC 249

Pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Benem Rothwellem i Gianem Villante został dodany do rozpiski kwietniowej gali UFC 249.

Rywalizujący dotychczas w kategorii półciężkiej Gian Villante (17-11) przenosi się do kategorii ciężkiej. W swoim debiutanckim w tej wadze boju skrzyżuje rękawice z Benem Rothwellem (37-12) podczas zaplanowanej na 18 kwietnia gali UFC 249 w Brooklynie.

O zestawieniu doniósł nieoficjalnie dziennikarz Mark La Monica.

34-letni nowojorczyk nie radzi sobie ostatnimi czasy najlepiej, przeplatając zwycięstwa z porażkami. Spośród sześciu ostatnich występów z tarczą skończył tylko dwa. W akcji nie był widziany od lutego ubiegłego toku, gdy podczas gali UFC on ESPN+ 3 padł w 94 sekundy pod uderzeniami Michała Oleksiejczuka. Cztery miesiące wcześniej niejednogłośnie wypunktował Eda Hermana.

Z kolei 38-letni Ben Rothwell po powrocie do UFC po porażce z Juniorem dos Santosem w 2016 roku i zawieszeniu za doping stoczył w ubiegłym roku trzy walki w oktagonie. Przegrawszy decyzjami z Blagoiem Ivanovem i Andreiem Arlovskim, podczas grudniowej gali UFC on ESPN 7 w kontrowersyjnych okolicznościach – bo wcześniej okrutnie ostrzelał krocze rywala – znokautował Stefana Struve, najprawdopodobniej ratując się przed zwolnieniem.

Obaj zawodnicy wydają się mieć najlepsze lata dawno za sobą, ale przewaga gabarytów i siły Bena Rothwella może okazać się decydująca. Big Ben będzie prawdopodobnie ustępował rywalowi pod względem szybkościowym, ale uderza znacznie mocniej i sam może przyjąć więcej – a do tego dysponuje całkiem przyzwoitą kondycją.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ben Rothwell – 1.40
Gian Villante – 2.80

Wstępny typ:

Ben Rothwell

Rozpiska UFC 249

Walka wieczoru

155 lbs: Khabib Nurmagomedov (28-0) vs. Tony Ferguson (25-3) – o pas mistrzowski

Pozostałe

185 lbs: Ronaldo Souza (26-8) vs. Uriah Hall (15-9)
115 lbs: Rose Namajunas (8-4) vs. Jessica Andrade (20-7)
265 lbs: Ben Rothwell (37-12) vs. Gian Villante (17-11)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Kursy bukmacherskie na UFC 246 – „Kowboj” coraz większym underdogiem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button