ONE FC

Ben Askren broni pasa ONE Championship, deklasuje Zebaztiana Kadestama – video

Ben Askren po raz trzeci obronił pas mistrzowski kategorii półśredniej organizacji ONE Championship.

Ben Askren (17-0) nie miał najmniejszych problemów z rozbiciem w pył Zebaztiana Kadestama (9-4) w walce wieczoru gali ONE Championship, która odbyła się w Szanghaju, w ten sposób po raz trzeci broniąc złota 170 funtów.

Amerykanin potrzebował niespełna pół minuty, aby przenieść walkę do parteru, rozpoczynają terror z góry.

Szwed próbował się ratować, wstawać, ale pod względem umiejętności zapaśniczo-parterowych pozostawał lata świetlne za Askrenem. Dwie minuty po rozpoczęciu walki Amerykanin zdobył dosiad, metodycznie męcząc rywala precyzyjnymi ciosami z góry, między które wplatał też łokcie. Kadestam został mocno rozcięty. Chronił jedynie głowę, kompletnie nie mając pomysłu na uwolnienie się. Na minutę przed końcem okrutnie porozbijany Szwed oddał też plecy, inkasując cios za ciosem. Askren wykluczył jego rękę, terroryzując wolną głowę przeciwnika. Sędzia okazał się jednak nieprawdopodobnie cierpliwy – nieodpowiedzialny? – nie przerywając tej jednostronnej rzezi. Dopiero sygnał kończący pierwszą rundę przerwał cierpienia pretendenta.

Już pierwsza próba obalenia w wykonaniu Askrena w drugiej rundzie przyniosła mu powodzenie. Znalazł się w pozycji bocznej, atakując kolanami głowę nieszczęśnika.

Chwilę potem przedarł się do dosiadu, kontynuując terror. Dzielny Szwed próbował wstawać, uciekł z niedogodnej pozycji, ale nadal pozostał na dole, pod siatką przyjmując uderzenie za uderzeniem. W końcu jednak Amerykanin ponownie zdobył dosiad, potem zajmując plecy rywala i częstując go ciężkimi uderzeniami. Mistrz spróbował duszenia, ale Szwed nie skorzystał z tej okazji do wyjścia z pojedynku, dobrze się broniąc. Nadal jednak inkasował masę uderzeń z góry i w końcu sędzia widząc jego bezradność i obrażenia, jakie zadaje mu Askren, przerwał to jednostronne widowisko.