„Będziesz musiał z tym żyć” – Mike Tyson pomoże Francisowi Ngannou w treningach pod walkę z Tysonem Furym

Francis Ngannou i Tyson Fury podkręcają medialne tany, kusząc wspólnym pojedynkiem w oktagonie i w ringu.

Marzący swego czasu o karierze bokserskiej i z myślą o niej rozpoczynający lata temu przygodę ze sportami walki Francis Ngannou, który ostatecznie para się oktagonowymi mordami w UFC, kuje żelazo, póki gorące, nie składając broni w walce o usługi wybornego boksera Tysona Fury’ego.

Zobacz także: Conor McGregor reaguje na zwycięstwo Jorge Masvidala z Natem Diazem

Brytyjczyk zapowiedział bowiem w ostatnich dniach przejście do MMA, mierząc właśnie w starcie z między innymi kameruńskim Predatorem. Wyraziwszy pełną gotowość na powitanie Fury’ego w oktagonie i zaproponowawszy mu od razu rewanż między linami, Ngannou poszedł właśnie o krok dalej.

– Rozmawiałem z Mike’iem Tysonem, który zgodził się, aby trenować mnie, gdy zmierzę się z Tysonem Furym w ringu – napisał na Twitterze Francis. – Nie lękaj się, Fury. Wyzwałeś mnie do walki i będziesz musiał z tym żyć.

Mike Tyson opublikował natomiast migawki, na których prezentuje Kameruńczykowi pierwsze techniki.

Na odpowiedź parającego się ostatnimi czasy występami w WWE Tyson Fury’ego długo nie trzeba było czekać.

– Zajmę się tobą i resztą ciężkich w MMA, gdy skończę walki bokserskie – napisał – Już niedługo! Wtedy pokażę ci, jak to się robi.

– Nie musisz martwić się o „resztę ciężkich”, bo mogę po prostu wysłać cię na emeryturę – odpowiedział Ngannou. – Powiedz menadżerom, żeby zadzwonili do UFC.
Gypsy King zdążył już wcześniej zapowiedzieć, że w migracji z boksu do MMA pomogą mu Conor McGregor i Frank Mir, ale okazuje się – jeśli oczywiście przyjąć, że jego wzmożona ostatnimi czasy aktywność w temacie MMA nie jest jedynie chwytem marketingowym – że może liczyć też na wsparcie swojego kolegi z tej samej grupy menadżerskiej MTK, Darrena Tilla.

Dobra wiadomość! W ten weekend będę trenował z Darrenem Tillem! Pozamiatamy! Pomoże mi z rozpoczęciem kariery MMA! Jedziemy!

O potencjalnym występie Brytyjczyka w oktagonie wypowiedział się już Dana White, podchodząc do tematu z dystansem. Nie wykluczył co prawda współpracy, ale stwierdził, że kompletnie nie rozumie motywów boksera, oceniając, że nie miałby on żadnych szans w klatce.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Nieukrywający mistrzowskich aspiracji w UFC Francis Ngannou nie ma obecnie żadnej zaplanowanej walki. Dana White niedawno sugerował jednak, że Predator może wystąpić w szykowanej na początku przyszłego roku debiutanckiej gali UFC we Francji.

Aktualizacja:

*****

Typowanie KSW 51: Pudzianowski vs. Jun

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply