Bez kategoriiKSWPolskie MMAUFC

„Będzie jednym z trzech najlepiej zarabiających zawodników” – waży się przyszłość Roberto Soldicia!

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski spodziewa się decyzji Roberto Soldicia w ciągu dwóch tygodni – menadżer Chorwata znacznie szybciej.
Od dłuższego już czasu – ostatnio z dużą intensywnością – wiodącym tematem na nadwiślańskiej scenie MMA jest ten dotyczący sportowej przyszłości mistrza dwóch kategorii wagowych KSW Roberto Soldicia.

Kontrakt Chorwata z polskim gigantem dobiega bowiem końca już w lipcu tego roku i obejmuje jeszcze tylko jeden pojedynek. O bitewne usługi Robocopa toczy się zażarta walka pomiędzy największymi organizacjami na świecie. Nie jest natomiast sekretem, że Soldić bierze pod uwagę przede wszystkim dwie oferty – z KSW oraz z UFC.
– Jesteśmy w trakcie negocjacji – powiedział współwłaściciel polskiego giganta Martin Lewandowski w rozmowie z WP Sportowe Fakty. – Nie należą one do łatwych, ponieważ konkurencja nie śpi, o czym świadczą zdjęcia z minionego weekendu.

Polski promotor nawiązał oczywiście do bardzo owocnego – wedle dziennikarza Ariela Helwaniego – spotkania Roberto Soldicia i jego ekipy z przedstawicielami UFC, Hunterem Campbellem i Mickiem Maynardem, do którego doszło nieco ponad tydzień temu w Londynie.

– Chcę zamknąć te negocjacje w ciągu dwóch tygodni – powiedział Lewandowski. – Pamiętajmy, że Roberto Soldić wciąż ma jedną walkę w aktualnym kontrakcie z KSW. Biorąc pod uwagę jego status w organizacji, musimy ten pojedynek zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem.
Wedle nieoficjalnych doniesień niemieckiego portalu Bild, Amerykanie zagwarantowali Chorwatowi pojedynek o pas mistrzowski wagi półśredniej po trzech zwycięstwach. Dana White i spółka mieli zaproponować Robocopowi sześciocyfrową kwotę za walkę – czyli co najmniej 100 tys. euro. Oferta Polaków? Milion euro za cztery występy, czyli 250 tys. euro za walkę.

Chorwacki rębajło zdążył już żartobliwie skomentować ofertę polskiego giganta.

– Po podpisaniu kontraktu z KSW, Roberto będzie jednym z trzech najlepiej zarabiających zawodników – powiedział Lewandowski. – Patrząc na jego dotychczasowe dokonania, w pełni na to zasługuje i w moim odczuciu stoi tuż u progu swoistej „sali sław” organizacji KSW.
Co ciekawe, menadżer podwójnego mistrza KSW Ivan Dijaković stwierdził, że decyzja o sportowej przyszłości jego klienta zostanie podjęta już w ciągu najbliższych kilku dni.

Roberto Soldić był ostatnio widziany w akcji w grudniu, demolując Mameda Khalidova i tym samym rozsiadając się na mistrzowskim tronie wagi średniej. Jeśli zdecyduje się przedłużyć kontrakt z KSW, najprawdopodobniej w kolejnym występie otrzyma szansę walki o trzecie złoto – kategorii półciężkiej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button