KSWPolskie MMAUFC

Ekspresowa droga do pasa? Szalona oferta UFC dla Roberto Soldicia!

Pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat oferty, jaką UFC przedstawiło Roberto Soldiciowi podczas sobotniego spotkania w Londynie.
W minioną sobotę podwójny mistrz KSW i jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników MMA na świecie Roberto Soldić spotkał się w Londynie z oficjelami UFC, dyrektorem ds. biznesu Hunterem Campbellem i matchmakerem Mickiem Maynardem.
Cel spotkania? Rozmowa o sportowej przyszłości Chorwata. Rzecz bowiem w tym, że umowa Robocopa z polskim gigantem obejmuje jeszcze tylko jedną walkę i dobiega końca w lipcu tego roku. Chorwacki rębajło rozmawia zatem z organizacjami zainteresowanymi jego usługami – a tych nie brakuje!

Wedle informacji podanych w środę przez Ariela Helwaniego, spotkanie chorwackiej ekipy z przedstawicielami UFC było owocne. Kanadyjski dziennikarz zaznaczył, że KSW co prawda broni w walce o bitewne usługi Soldicia składać nie zamierza, ale do walki aktywnie włączy się też UFC. Wniosek? W najbliższych dniach Chorwat może zmienić barwy organizacyjne.

Tymczasem do jeszcze ciekawszych informacji dotarł niemiecki portal Bild, na łamach którego Roberto Soldić gościł wielokrotnie w przeszłości.
Otóż, wedle doniesień Niemców, Roberto otrzymał niezwykle atrakcyjną sportowo ofertę – zagwarantowano mu mianowicie, że przechodząc pod sztandar światowego giganta, będzie musiał wygrać tylko trzy walki, aby dostać pojedynek o tytuł mistrzowski kategorii półśredniej.

Dla porównania, Conor McGregor kilka lat temu potrzebował pięciu zwycięstw, aby dostać starcie o złoto wagi piórkowej. Za nieco ponad dwa tygodnie także piątą walkę w oktagonie stoczy Khamzat Chimaev, który również jest już medialnie szykowany w charakterze pretendenta do tronu 170 funtów.

W kategorii półśredniej UFC od lat karty rozdaje niepokonany w oktagonie Kamaru Usman, który już pięć razy obronił tytuł mistrzowski. Do szóstej obrony stanie najprawdopodobniej w lipcu, krzyżując ponownie pięści z Leonem Edwardsem.

Ile prawdy jest w doniesieniach Bild? Bóg jeden raczy wiedzieć. Natomiast artykuł udostępnił w swoich mediach społecznościowych menadżer Robocopa Ivan Dijaković.
27-latek może pochwalić się serią siedmiu zwycięstw z rzędu, w tym sześciu przez nokauty. Wygrał czternaście z ostatnich piętnastu pojedynków. Ostatnio był widziany w akcji w grudniu ubiegłego roku, demolując Mameda Khalidova.

Wedle współwłaściciela KSW Martina Lewandowskiego, Roberto Soldić bierze tylko pod uwagę dwie oferty – tę z KSW oraz z UFC. Mają one zdecydowanie przewyższać pozostałe – między innymi od Bellatora, ONE Championship czy PFL

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button