KSWPolskie MMAUFC

„W najbliższych dniach może podpisać kontrakt” – Roberto Soldić wybrał UFC?

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że Roberto Soldić nie przedłuży kontraktu z KSW, decydując się na występy pod flagą UFC.
Od dobrych kilku miesięcy trwa saga związana ze sportową przyszłością mistrza dwóch kategorii KSW Roberto Soldicia, którego kontrakt z polskim gigantem dobiega końca w lipcu i obejmuje jedną już tylko walkę.
Kilka tygodni temu przedstawiciel Chorwata Ivan Dijaković spotkał się ze współwłaścicielem KSW Martinem Lewandowskim, aby radzić nad przyszłością swojego klienta. Nie wiadomo, co konkretnie ustalono – jeśli cokolwiek – ale wiadomo, że kontrakt nie został wówczas przedłużony, o czym informował w ostatnich dniach polski promotor.

Z kolei w minioną sobotę przy okazji gali UFC Figth Night w Londynie Roberto Soldić wraz ze swoją świtą spotkał się z dyrektorem ds. biznesu UFC Hungerem Campbellem i matchmakerem Mickiem Maynardem.

Jak przebiegały rozmowy? Otóż, wedle najnowszych doniesień ze strony dziennikarza Ariela Helwaniego, obie strony są bardzo bliskie podjęcia współpracy.
– Roberto Soldić, mistrz wag półśredniej i średniej KSW, spotkał się w miniony weekend z oficjelami UFC w Londynie – napisał na swoim blogu kanadyjski dziennikarz. – Powiedziano mi, że spotkanie było udane i istnieje przekonanie, że w najbliższych dniach może podpisać kontrakt z organizacją.

– Poinformowano mnie, że KSW chciałoby go zatrzymać i zamierzając spróbować, ale UFC spróbuje go pozyskać. Jeśli zwiąże się z UFC, może stać się poważnym graczem. Bardzo utalentowany zawodnik.
Nie jest żadnym sekretem, że o usługi Chorwata starają się największe organizacje MMA na świecie. Martin Lewandowski stwierdził jednak niedawno, że propozycje ze strony KSW i UFCzdecydowanie najbardziej atrakcyjne i to między tymi dwoma organizacjami rozegra się walka o Robocopa.

Jak do doniesień Helwaniego ma się fakt, że Soldiciowi w umowie z KSW została jeszcze jedna walka? Czy zostałby z niej zwolniony, czy jednak – jak przekonywał wcześniej Lewandowski – i tak ją stoczy? Nie wiadomo.

Chorwacki Robocop występuje pod sztandarem KSW od 2017 roku. Z dziewięciu stoczonych nad Wisłą walk wygrał osiem, z czego siedem przez nokauty. Ostatnio był widziany w akcji w grudniu zeszłego roku, demolując Mameda Khalidova i tym samym rozsiadając się na mistrzowskim tronie wagi średniej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button