„Bardzo mocna suka – i mówię 'suka’ w pozytywnym znaczeniu” – Joanna Jędrzejczyk o walce z Weili Zhang i potencjalnym rewanżu

Joanna Jędrzejczyk podsumowała morderczy bój z Weili Zhang, do którego doszło podczas sobotniej gali UFC 248..

Joanna Jędrzejczyk skończyła mistrzowską walkę z Weili Zhang w ramach co-main eventu gali UFC 248 w Las Vegas z gigantyczną opuchlizną na głowie, ale jak zapewniła w najnowszym wywiadzie z MMAFighting.com, dochodzi już do zdrowia.

Polka zdradziła, że przez kilka ostatnich dni sypiała tylko po trzy godziny dziennie, ale teraz jest lepiej. Opuchlizna zmniejsza się z każdym dniem.

Do Polski Jędrzejczyk wraca w piątek, a w poniedziałek przejdzie niewielką operację plastyczną uszkodzonego ucha. Po wszystkim polska zawodniczka przejdzie jeszcze kilka dodatkowych badań, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.
Jędrzejczyk przegrała pojedynek niejednogłośną decyzją sędziowską, ale walka była niezwykle wyrównana i jak najbardziej mogła pójść na jej konto.

– Poszłyśmy na wojnę – powiedziała Polka. – Zrobiłyśmy pięć rund, prawdziwie mistrzowski dystans. Nie zaskoczyła mnie niczym. Jej kondycja była dobra. Jest bardzo mocną suką. I mówię „suką” w pozytywnym znaczeniu. Bardzo mocna rywalka. Twardy charakter. Nie poddaje się. My, Polacy, jesteśmy tacy sami. Walczymy do końca. Potrafi wytrzymać ciosy. Umie przyjąć i ja również umiem.

– Powiedziałam podczas ważenia przed galą, że to będzie najlepsza walka w historii wagi słomkowej UFC i tak było – kontynuowała. – Ale nie tylko, bo była to po prostu jedna z najlepszych walk w historii UFC.

Rozdająca swego czasu przez ponad dwa lata w dywizji Jędrzejczyk przyznała, że marzyła o odzyskaniu pasa, ale zaznaczyła, że nie jest on wcale konieczny, aby być mistrzynią. Chciałaby oczywiście mieć go na swoich biodrach, ale nie spędza jej to snu z powiek. Była już mistrzynią. Zbudowała swoje dziedzictwo.

Trener reprezentantki Polski Mike Brown stwierdził przed kilkoma dniami, że powinno dojść do rewanżu. Jak na potencjalne drugie starcie zapatruje się Jędrzejczyk?– Jasne, dlaczego nie – odparła olsztynianka. – Jeśli nadal będzie mistrzynią, to dlaczego nie? Chcę walczyć z najlepszymi. Mogłabym rozważyć zrobienie tego ponownie.

– Teraz chcę jednak wrócić do domu i odpocząć. Nie chcę myśleć o kolejnych krokach, o kolejnej walce. Nie chcę jeszcze myśleć o przyszłości. Potrzebuję czasu, aby znów stać się sobą, ale wszystko gra. Jestem silna. Trzymam głowę wysoko. Oczywiście oczekiwania są bardzo duże, ale powtarzam – nie chodzi tylko o to, aby mieć fizycznie pas. Jestem z siebie bardzo dumna. Moja praca polega na tym, aby być jedną z najlepszych sportsmenek i jestem jedną z najlepszych.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„W moich oczach Joanna jest mistrzynią” – Conor McGregor wspiera Joannę Jędrzejczyk

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply