Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatPolskie MMARosyjskie MMA

„Bądźmy szczerzy…” – szef ACA zareagował na odejście Strusa, Omielańczuka i Kopery

Wiceprezes ACA Aslanbek Badaev skomentował odejście Piotra Strusa, Daniela Omielańczuka i Łukasza Kopery.
W zeszłym tygodniu trzech Polaków reprezentowanych przez grupę menadżerską Shocker MMADaniel Omielańczuk, Piotr Strus i Łukasz Koperarozwiązało kontrakty z organizacją Absolute Championship Akhmat. Powód? Inwazja Rosji na Ukrainę.
– W zawiązku z agresją wojenną Federacji Rosyjskiej na terenie Ukrainy, które potępiamy – podjęliśmy decyzję o nie braniu udziału w wydarzeniach sportowych organizowanych przez Absolute Championship Akhmat i wypowiedzeniu kontraktu wszystkich Zawodników Reprezentujących nasz Team, związanych dotychczas długoterminową umową z rosyjskim promotorem – napisał wówczas w oświadczeniu Artur Ostaszewski.

Ostaszewski wyjaśnił później – między innymi w magazynie Koloseum – że gdy pojawił się pomysł opuszczenia szeregów rosyjskiej organizacji, Omielańczuk, Strus i Kopera nie zastanawiali się ani chwili. Jak przyznał, szefowie ACA nie stwarzali z tego tytułu żadnych problemów.

Natomiast w czwartek głos w temacie rozwiązania kontraktów przez trzech Polaków zabrał Aslanbek Badaev, wiceprezes ACA.– Sami między sobą o tym zdecydowali i opublikowali ten wpis – powiedział w rozmowie z RB Sport. – Nie widziałem nawet tego. Bądźmy jednak szczerzy – Kopera, Omielańczuk i Strus mieli dwie porażki z rzędu i byli na skraju zwolnienia.

– Podjęli taką decyzję, jaką podjęli – ich prawo. Nie zamierzamy zatrzymywać nikogo, kto nie chce walczyć w ACA. To nie na nich została zbudowana nasza organizacja. To mocni zawodnicy, ale odeszli, to odeszli. Co możesz zrobić? Być może i tak w niedalekiej przyszłości nasze drogi by się rozeszły.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Łukasz Kopera znalazł w międzyczasie nowego pracodawcę – będzie walczył w Cage Warriors, gdzie zadebiutuje 18 marca w starciu z George Hardwickiem. Nie wiadomo póki co, gdzie zakotwiczą Daniel Omielańczuk i Piotr Strus.

Aslanbek Badaev podkreślił, że tylko Polacy rozwiązali umowy z ACA.

– Żaden inny zawodnik nie powiedział, że nie chce dla nas walczyć – podkreślił. – Zawodnicy pytają tylko o jedno: o logistykę. Jak wszystko będzie zorganizowane, czy będą w stanie dojechać i wystąpić. Nikt nie odmówił wprost walki, ale wszyscy się oczywiście martwią.
– Po tym jak w zeszłym roku wprowadzono sankcje przeciwko ACA, sytuacja jest i tak korzystna. Wszyscy zagraniczni zawodnicy z klubu piłkarskiego z Krasnodaru wyrazili chęć opuszczenia klubu. U nas tego nie ma. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy oglądać zawodników z Ameryki i Europy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button