KSWPolskie MMA

KSW odwołało występ Shamila Musaeva, Shocker MMA kończy współpracę z ACA

KSW odwołało występ Shamila Musaeva na najbliższej gali KSW, a grupa menadżerska Shocker MMA zakończyła współpracę z organizacją ACA.
Napaść Rosji na Ukrainę wywołała właśnie poważne sportowe konsekwencje na nadwiślańskiej scenie MMA. Polski gigant KSW odwołał właśnie występ Shamila Musaeva na najbliższej gali. Niepokonany Rosjanin miał powrócić do akcji podczas zaplanowanej na 19 marca w Radomiu gali KSW 68. Jego rywal nie był jeszcze ujawniony.
– W związku z brutalną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, organizacja KSW podjęła trudną, lecz uzasadnioną etycznie decyzję o odwołaniu występu reprezentanta Rosji Shamila Musaeva na zbliżającej się gali KSW 68, 19 marca w Radomiu – napisali w oświadczeniu organizatorzy.

Z kolei największa prawdopodobnie w Polsce grupa menadżerska Shocker MMA, prowadzona przez Artura Ostaszewskiego, poinformowała o rozwiązaniu kontraktów z organizacją ACA swoich wszystkich zawodników – Piotra Strusa, Daniela Omielańczuka i Łukasza Kopery.

– W zawiązku z agresją wojenną Federacji Rosyjskiej na terenie Ukrainy, które potępiamy – podjęliśmy decyzję o nie braniu udziału w wydarzeniach sportowych organizowanych przez Absolute Championship Akhmat i wypowiedzeniu kontraktu wszystkich Zawodników Reprezentujących nasz Team, związanych dotychczas długoterminową umową z rosyjskim promotorem, tj. Piotr Strus, Łukasz Kopera, Daniel Omielańczuk – napisano w ośwadczeniu.– Jednocześnie pragniemy podkreślić, że wszyscy pracownicy ACA traktowali nas zawsze z najwyższym szacunkiem, zrozumieniem i chęcią pomocy, a sam udział w sportowych wydarzeniach ACA był dla nas zaszczytem i wielką sportową przygodą.

– Jednak w obecnej sytuacji nie wyobrażamy sobie kontynuować startów na terenie i dla organizacji Federacji Rosyjskiej czy Białorusi.

– Wszystkim mieszkańcom Ukrainy, Kibicom i Zawodnikom życzymy pokoju za naszą wschodnią granicą i powrotu do normalności, także w sporcie.
Ostatni występ zawodnik spod szyldu Shocker MMA – Daniel Omielańczuk – stoczył pod sztandarem ACA w sobotę, przegrywając w Moskwie jednogłośną decyzją z Adamem Bogatyrevem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button