UFC

Antonio Rogerio Nogueira vs. Patrick Cummins na UFC 198

Brazylijczyk Antonio Rogerio Nogueira skrzyżuje rękawice z Patrickiem Cumminsem na gali UFC 198.

Starcie w kategorii półciężkiej pomiędzy Antonio Rogerio Nogueirą (21-7) i Patrickiem Cumminsem (8-3) zostało dodane do rozpiski gali UFC 198, która odbędzie się 14 maja w nieustalonym jeszcze mieście w Brazylii.

Minotoro w ostatnich latach boryka się z wieloma kontuzjami, które doprowadziły do tego, że od 2013 roku stoczył w oktagonie ledwie trzy walki. Po zwycięstwach nad Rashadem Evansem (2011) i Tito Ortizem (2013), powrócił do klatki w starciu z Anthonym Johnsonem, szybko padając pod ciężkimi ciosami Amerykanina. Ostatnią walkę stoczył w sierpniu ubiegłego roku, na gali UFC 190 przegrywając po jednogłośnej decyzji w rewanżowym starciu z Mauricio Shogunem Ruą.

Patrick Cummins po nieudanym debiucie w oktagonie w walce z Danielem Cormierem, wygrał trzy następne starcia, ale jego serię zastopował brutalnym nokautem Ovince St. Preux. Amerykański zapaśnik odbudował się zwycięstwem z Rafaelem Cavalcante, ale ostatnio, w listopadzie ubiegłego roku na gali UFC Fight Night 77, ponownie przegrał, tym razem przez nokaut z Gloverem Teixeirą.

Brazylijczyk jest sklasyfikowany na 11. miejscu w rankingu kategorii półciężkiej. Amerykanin znajduje się tuż przed nim. Biorąc pod uwagę zaawansowany wiek obu zawodników – Nogueira ma 39 lat, Cummins 35 – wydaje się, że może to być dla nich ostatnia szansa, aby przebić się do czołówki. Obaj ostatnio przegrywali, co oznacza też, że kolejna porażka postawi pod znakiem zapytania ich dalszą karierę w organizacji.

Nie ulega wątpliwości, że Nogueira jest znacznie lepiej poukładanym stójkowiczem. Biorąc jednak pod uwagę jego zapaśniczą formę z ostatniej potyczki – kładł go na plecach regularnie Shogun – trudno spodziewać się, by miał z tym większe problemy Amerykanin. Z drugiej natomiast strony, defensywne zapasy Brazylijczyka nie zawsze wyglądało tak słabo i jeśli przypomni sobie, jak kiedyś przez długi czas powstrzymywał ofensywne zapędy choćby Phila Davisa i utrzyma walkę w stójce odpowiednio długo, w każdej sekundzie będzie znajdował się o jedno dobre uderzenie od naruszenia Durkina.

Aktualna rozpiska UFC 198:

265 lbs: Fabricio Werdum (20-5-1) vs. Stipe Miocic (14-2) – niepotwierdzone
185 lbs: Ronaldo Souza (22-4) vs. Vitor Belfort (25-11)
170 lbs: Demian Maia (22-6) vs. Matt Brown (20-13)
155 lbs: Evan Dunham (17-6) vs. Leonardo Santos (15-3-1)
185 lbs: Nate Marquardt (34-15-2) vs. Thiago Santos (12-3)
205 lbs: Antonio Rogerio Noguera (21-7) vs. Patrick Cummins (8-3)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button