UFC

Anthony Smith nokautuje Hectora Lombarda w trzeciej rundzie – video

Anthony Smith miał sporo problemów z Hectorem Lombardem, ale ostatecznie skończył z tarczą, ubijając Kubańczyka w trzeciej rundzie.

Anthony Smith (28-12) odniósł najcenniejszy zwycięstwo w swojej dotychczasowej karierze, nokautując Hectora Lombarda (34-8-1) w trzeciej rundzie walki podczas gali UFC Fight Night 116 w Pittsburghu.
Obaj zawodnicy od razu wdali się w szalone wymiany. Smith próbował utrzymywać Lombarda na dystans długimi ciosami i kopnięciami, ale ten wykorzystywał je, aby skracać dystans z własnymi szarżami. Po jednym z ataków Kubańczyka Amerykanin wylądował nawet na deskach, ale dobrze się bronił, a Lombard nie miał pomysłu na dobicie go i wkrótce walka wróciła na nogi. KubańczyCk przejął jednak wyraźnie inicjatywę – jego lewy dochodził, a dodatkowo zaczął terroryzować lowkingami wykroczną nogę klasycznie ustawionego rywala. Lombard podkręcił tempo, ale wkładał coraz więcej sił w krótkie szarże – szczęka Amerykanina spisywała się jednak bez zarzutu. Jego wykroczna noga była jednak w o wiele gorszym stanie.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/909260935864504321

W drugiej odsłonie Kubańczyk kontynuował terror wykrocznej nogi Amerykanina. Ten próbował kąsać go pojedynczymi ciosami, ale Lombard odpowiadał kontrami. Smith spróbował latającego kolana na głowę i był bliski szczęścia, ale Kubańczyk przetrwał. Przez kilkadziesiąt sekund Lombard kontrolował Smitha w klinczu pod siatką, ale na rozerwanie zainkasował kilka soczystych łokci, które wyraźnie nim wstrząsnęły. Na koniec rundy Amerykanin dołożył jeszcze kilka dobrych uderzeń, jednym z nich posyłając nawet Kubańczyka na deski.

Tempo walki nieco spadło w trzeciej odsłonie, którą Smith rozpoczął jednak z nie lada wigorem, nieustannie krzycząc coś do rywala. Obaj zawodnicy mieli swoje momenty, a Lombard starał się nadal okopywać lewą nogę Smitha. Miał już jednak wyraźne problemy ze skracaniem dystansu i przedzieraniem się przez długie kończyny Amerykanina. Ciosy tego ostatniego zaczęły natomiast dochodzić, choć również był już wyraźnie zmęczony. W połowie rundy trafił jednak soczystym krosem, posyłając rywala na deski i okrutnie go naruszając. Kilka uderzeń z góry i było po walce.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/909264912664457216
https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/909267006100246528

Dla Smitha jest to trzecie zwycięstwo z rzędu przez nokaut. Z kolei dla Lombarda czwarta kolejna porażka, która prawdopodobnie wyrzuci go poza burtę UFC.

*****

UFC Fight Night 116 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button