Amir Aliakbari zwolniony z kontraktu z ACA – niebawem ogłoszenie debiutu w UFC?

Organizacja ACA ogłosiła, że Amir Aliakbari został zwolniony z kontraktu, co otwiera mu drogę do występów w UFC.

Gdy miesiąc temu wyróżniający się osobliwymi dokonaniami w dziedzinie (przegranych) walk z antydopingiem Amir Aliakbari ogłosił światu, że podpisał kontrakt z organizacją UFC, szefujący Absolute Championship Akhmat Alexey Yatsenko szybko przywołał go do porządku, przypominając Irańczykowi, że jego umowa z ACA nadal obowiązuje.

Zobacz także: Tony Ferguson z ostrą odpowiedzią na sugestie Dany White’a o zestawieniu rewanżu z Donaldem Cerrone

Jak się jednak okazało, wszystko zakończyło się wesołym oberkiem, o czym czeczeńska organizacja poinformowała w mediach społecznościowych, wyjaśniając, jak też zażegnano różnicę zdań.

View this post on Instagram

@YatsenkoAlekseyMMA: “ACA has released @AmirAliakbari60 from his contract” ⠀ Iranian MMA fighter Amir Aliakbari has been released from his contract with ACA ⠀ In the spring of 2019, Amir Aliakbari announced that he had signed a contract with the UFC, whilst still having a valid contract with the Russian league ACA. The Aliakbari contract, under which he was to set to complete four fights in the organization, was signed in December 2017. In the organization, the Iranian had three fights, winning over Shelton Graves, Daniel Omelyanchuk and Denis Smoldarev. ⠀ “During the pre-trial negotiations between our organization and Aliakbari’s management, the latter were offered compensation to the ACA league for early termination of the contract. The founder of the league, Mairbek Khasiev, decided to release the fighter from his unfulfilled obligations. The compensation offered by the Aliakbari team will be donated to charity, ”said ACA League President Alexei Yatsenko.

A post shared by ACA MMA (@aca_mma) on

Alexey Yatsenko: „ACA zwolniło Amira Aliakbariego z kontraktu”.

Irański zawodnik Amir Aliakbari został zwolniony z kontraktu z ACA.

Wiosną 2019 Amir Aliakbari ogłosił podpisanie kontraktu z UFC, podczas gdy jego nadal obowiązywał go ważny kontrakt z rosyjską organizacją ACA. Kontrakt Aliakbariego, na mocy którego miał stoczyć cztery walki w organizacji, został podpisany w grudniu 2017 roku. Irańczyk stoczył w organizacji trzy walki, zwyciężając z Sheltonem Gravesem, Danielem Omielańczukiem i Denisem Smoldarevem.

„W trakcie wstępnych negocjacji z naszą organizacją menadżerowie Aliakbariego zaproponowali oni odszkodowanie dla ACA za przedwczesne zakończenie kontraktu. Twórca organizacji Mairbek Khasiev zdecydował się zwolnić zawodnika z niewypełnionych zobowiązań. Odszkodowanie ze strony drużyny Aliakbariego zostanie przeznaczone na cele charytatywne.” – powiedział szef ACA Alexey Yatsenko.

Innymi słowy, wszystko wskazuje na to, że droga do UFC stoi przed 31-latkiem otworem. Pod warunkiem oczywiście, że wyjdzie też obronną ręką z bojów z Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA), co – mając na uwadze jego przeszłość – może okazać się zadaniem znacznie trudniejszym niż dojście do porozumienia z ACA w sprawie zakończenia kontraktu.
Walczący zawodowo od 2015 roku Amir Aliakbari wygrał dziesięć z jedenastu walk, jedynej porażki doznając z rąk Mirko Cro Copa Filipovica w finale turnieju wagi ciężkiej RIZN. Obecnie znajduje się na fali pięciu zwycięstw. Wydaje się, że na jego debiut w oktagonie amerykańskiego giganta idealnie pasuje wrześniowa gala UFC 242 w Abu Zabi.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply