UFC

Alistair Overeem w walce wieczoru grudniowej gali UFC on ESPN 6 w Waszyngtonie

Wedle nieoficjalnych doniesień w walce wieczoru grudniowej gali UFC on ESPN 6 w Waszyngtonie Alistair Overeem skrzyżuje rękawice z Walterem Harrisem.

Pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Alistairem Overeemem (45-17) i Walterem Harrisem (13-7) uświetni zaplanowaną na 7 grudnia w Waszyngtonie galę UFC on ESPN 6.

O zestawieniu doniósł nieoficjalnie portal ESPN.com.

Zobacz także: Daniel Cormier wskazuje zapaśnika, który pomiata na sparingach Khabibem Nurmagomedovem

Sklasyfikowany na 7. miejscu w rankingu Holender znajduje się na fali dwóch zwycięstw – z Sergeyem Pavlovichem, którego ubił w listopadzie ubiegłego roku oraz z Alexeyem Oleinikiem, którego znokautował podczas kwietniowej gali UFC on ESPN+ 7. W ten sposób Reem powrócił na zwycięskie tory po brutalnych porażkach z Francisem Ngannou i Curtisem Blaydesem.

Okupujący 11. pozycję w rankingu Amerykanin wygrał trzy ostatnie pojedynki, a gdyby nie wpadka dopingowa po walce z Andreiem Arlovskim, seria ta wynosiłaby cztery wiktorie. Podczas lipcowej gali UFC on ESPN+ 7 potrzebował jedynie 12 sekund na ustrzelenie Alexeya Oleinika, dwa miesiące wcześniej w 50 ubijając Sergeya Spivaka.

Holender jest lepszym technicznie kickbokserem, ale pomimo tego, iż jest ledwie trzy lata starszy, posiada znacznie większy przebieg sportowy. Prawdopodobnie spróbuje rozegrać pojedynek taktycznie, szukając być może obaleń, bo w parterze jego przewaga nie powinna podlegać dyskusji. Każda wymiana z Harrisem będzie jednak stanowiła nie lada ryzyko.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alistair Overeem – 1.70
Walter Harris – 2.15

Wstępny typ:

Alistair Overeem

Z kolei nieco wcześniej oficjalnie ogłoszono, że w Waszyngtonie do oktagonu powróci też inny holenderski ciężki – świeżo emerytowany Stefan Struve (29-11). Rywalem powracającego po zwycięstwie z Marcosem Rogerio de Limą Wieżowca będzie Ben Rothwell (36-12), który przegrał trzy ostatnie pojedynki.

Amerykanin najlepsze lata ma już dawno za sobą, ale dokładnie to samo można powiedzieć o Holendrze. Odporność, agresja, ciężkie ręce i przyzwoita kondycja Rothwella mogą okazać się przeszkodą nie do pokonania dla Struve.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Stefan Struve – 2.45
Ben Rothwell – 1.55

Wstępny typ:

Ben Rothwell

Rozpiska UFC Waszyngton

Walka wieczoru

265 lbs: Alistair Overeem (45-17) vs. Walter Harris (13-7)

Pozostałe

135 lbs: Aspen Ladd (8-1) vs. Yana Kunitskaua (12-4)
115 lbs: Claudia Gadelha (17-4) vs. Cynthia Calvillo (8-1)
265 lbs: Stefan Struve (29-11) vs. Ben Rothwell (36-11)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button