KSWPolskie MMA

Alistair Overeem przyłapany na dopingu w GLORY! Zawieszony na 12 miesięcy!

Alistair Overeem po raz drugi w karierze został zawieszony za stosowanie środków dopingujących.
Mają dryg głównodowodzący GLORY do chronienia swojej największej gwiazdy Badra Hariego. Druga kolejna przegrana Marokańczyka została właśnie zmieniona na no-contest! Wszystko za sprawą oblanego testu antydopingowego przez Alistaira Overeem, ostatniego pogromcy Bad Boya.

Reem został w konsekwencji zawieszony na 12 miesięcy. Usunięto go też z rankingów GLORY i zażądano od niego zwrotu części gaży za wygraną walkę.
Informację o zawieszeniu zawodnika przekazał portal VechtsportInfo.

Doniesienia o pozytywnym wyniku kontroli antydopingowej Overeema pojawiły się już wcześniej, ale żadne szczegóły nie ujrzały wówczas światła dziennego. Obie próbki pobrane od Holendra – A oraz B – miały dać wynik pozytywny.

42-letni Holender powrócił do kickboxingu w 2022 roku, półtora roku po zakończeniu przygody z UFC. W październiku zeszłego roku pokonał w trylogii Badra Hariego jednogłośną decyzją sędziowską.

Nie jest to pierwsza dopingowa wpadka w karierze Alistaira Overeema. W 2011 roku, jeszcze gdy wojował pod sztandarem UFC, został zawieszony na dziewięć miesięcy za ponad dwukrotnie podwyższony poziom testosteronu.W Polsce holenderski zawodnik jest od dłuższego czasu medialnie przymierzany do KSW. Kilka tygodni temu wyzwanie rzucił mu nadwiślański mistrz wagi ciężkiej Phil De Fries, zapraszając legendarnego Reema do walki na gali KSW Koloseum 2, która odbędzie się 3 czerwca na warszawskim Stadionie Narodowym.

Szefowie KSW twierdzą, że od dłuższego czasu prowadzą negocjacje z Alistairem Overeemem, choć nie ukrywają, że wymagania finansowe Holendra mogą stanąć na przeszkodzie w uzyskaniu porozumienia. Kto wie, czy koniec przygody z GLORY – bo na to się zanosi – w jakimś stopniu nie wpłynie jednak na obniżenie oczekiwań Reema.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button