UFC

Alexey Oleinik i Siyar Bahadurzada wracają do akcji – dwie nowe walki na UFC on ESPN+ 8 w Ottawie

Rozpiska majowej gali UFC on ESPN+ 8 w Ottawie została uzupełniona o pojedynki pomiędzy Alexeyem Oleinikiem i Walterem Harrisem oraz Siyarem Bahadurzadą i Nordinem Talebem.

Pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Alexeyem Oleinikiem (57-11-1) i Walterem Harrisem (12-7) został dodany do rozpiski gali UFC on ESPN+ 8, która odbędzie się 4 maja w Ottawie. O zestawieniu doniósł portal ESPN.com.
Sklasyfikowany na 9. miejscu w rankingu Rosjanin wygrał cztery z ostatnich pięciu pojedynków, jedynej porażki doznając w konfrontacji z Curtisem Blaydesem pod koniec 2017 roku. Podniósł się po niej dwoma zwycięstwami w zeszłym roku – w maju poddał Juniora Albiniego, by następnie podczas wrześniowej gali UFC Fight Night 136 ten sam los zafundować w Petersburgu Markowi Huntowi.

Również udanie 2018 roku wspominał będzie Walter Harris – z jednym wszak zastrzeżeniem. Pokonując w czerwcu przez nokaut Daniela Spitza, Big Ticket przerwał czarną serię dwóch porażek, by następnie – podczas grudniowej gali UFC 232 – niejednogłośnie wypunktować Andreia Arlovskiego. Rzecz jednak w tym, że przy okazji walki z Białorusinem oblał kontrolę antydopingową, w następstwie czego wynik walki zmieniono na no contest. Amerykanin udowodnił jednak przed Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA), że pozytywny wynik testu jest pochodną zanieczyszczonego suplementu. W rezultacie zawieszono go jedynie na cztery miesiące.

Sprawa nie jest szczególnie skomplikowana. W stójce przewaga powinna bezwzględnie należeć do Harrisa, w parterze – do Oleinika. Obrona przed obaleniami w wykonaniu Amerykanina do spektakularnych co prawda nie należy, ale powinien mieć on po swojej stronie wyraźną przewagę szybkościową oraz prawdopodobnie siłową, co powinno przydać mu się, gdy już Rosjanin poszuka parteru.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alexey Oleinik – 2.25
Walter Harris – 1.60

Wstępny typ:

Walter Harris

*****

W rozpisce pojawiło się też starcie w kategorii półśredniej pomiędzy walczącymi o powrót na zwycięskie tory Siyarem Bahadurzadą (24-7-1) – rozbitym ostatnio przez Curtisa Millendera – i Nordinem Talebem (14-7), który przegrał dwie ostatnie potyczki – z Claudio Silvą przez poddanie i Seanem Stricklandem przez nokaut.

Trudno wskazać tutaj wyraźnego faworyta. Taleb to wszechstronny i lepiej technicznie poukładany zawodnik, ale Bahadurzada jest bez wątpienia groźniejszy. Kto wie, czy agresja, ciężkie ręce i twarda szczęka Afgańczyka nie okażą się wystarczające, aby 37-letniemu już rywalowi zadać trzecią z rzędu porażkę?

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Nordine Taleb – 2.15
Siyar Bahadurzada – 1.70

Wstępny typ:

Siyar Bahadurzada

Rozpiska UFC on ESPN+ 8

185 lbs: Derek Brunson (18-7) vs. Elias Theodorou (16-2)
135 lbs: Brian Kelleher (19-10) vs. Mitch Gagnon (12-4)
265 lbs: Alexei Oleinik (57-11-1) vs. Walter Harris (12-7)
265 lbs: Arjan Bhullar (8-1) vs. Juan Adams (5-0)
135 lbs: Sarah Moras (5-4) vs. Leah Letson (5-1)
135 lbs: Brad Katona (8-0) vs. Merab Dvalishvili (8-4)
185 lbs: Andrew Sanchez (10-4) vs. Marc-Andre Barriault (11-1)
170 lbs: Siyar Bahadurzada (24-7-1) vs. Nordine Taleb (14-6)
135 lbs: Vince Morales (8-3) vs. Aiemann Zahabi (7-1)
145 lbs: Kyle Nelson (12-2) vs. Matt Sayles (7-2)

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button