UFC

Juan Adams, Derek Brunson, Merab Dvalishvili i inni wracają do akcji – 7 walk UFC on ESPN+ 8 ogłoszonych

Poznaliśmy pierwsze siedem zestawień na okoliczność majowej gali UFC on ESPN+ 8, która odbędzie się w Kanadzie.

Organizacja UFC wraca do Kanady. 4 maja w Ottawie odbędzie się gala UFC on ESPN+ 8, o czym doniósł portal TSN.ca, ujawniając też pierwsze siedem pojedynków. Póki co nie wiadomo natomiast nic o bohaterach walki wieczoru.

Tym niemniej…

W akcji zobaczymy rozpędzonego trzema zwycięstwami średniego Eliasa Theodorou (16-2), który pójdzie w oktagonowe tany z walczącym o powrót na zwycięskie tory po dwóch porażkach przez nokauty w pierwszych rundach Derekiem Brunsonem (18-7).

Trudno wskazać faworyta tego pojedynku. Z jednej bowiem strony Kanadyjczyk ma po swojej stronie przewagę terenu, młodość, kondycję, aktywność i dziwaczny styl, ale z drugiej Amerykanin uderza znacznie mocniej, w płaszczyźnie zapaśniczej może sprawić swojemu rywalowi problemy, a i fakt, że Theodorou nie posiada w pięściach kowadeł powinien bardzo mu służyć.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Derek Brunson – 1.60
Elias Theodorou – 2.25

Wstępny typ:

Derek Brunson
W kategorii ciężkiej mający za sobą zwycięski – choć niezachwycający – debiut Juan Adams (5-1) stanie naprzeciwko zwycięskiego w dwóch z dotychczasowych trzech walk w oktagonie Arjana Bhullara (8-1).

Dla nieopierzonego jeszcze młodziana nie będzie to łatwe starcie, bo Kanadyjczyk to bardzo dobry zapaśnik, który wojował na igrzyskach olimpijskich. Z drugiej zaś strony, Adams będzie miał po swojej stronie gabaryty i być może stójkę. Nie jest też ostatnim lebiegą zapaśniczym – ma w tej płaszczyźnie spore doświadczenie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Juan Adams – 2.05
Arjan Bhullar – 1.70

Wstępny typ:

Arjan Bhullar

Do ciekawego starcia dojdzie w limicie kategorii koguciej. Zwyciężywszy ostatnio pierwszą walkę w oktagonie po dwóch wyjątkowo pechowych porażkach, Merab Dvalishvili (8-4) stanie w szranki z rozpędzonym dwoma zwycięstwami triumfatorem TUF 27 Bradem Katoną (8-0) .

Trudno wskazać faworyta. Katona będzie miał po swojej stronie solidną stójkę – głównie boks – oraz mobilność, natomiast Dvalishvili morderczą presję i zapasy. Od strony kondycyjnej obaj prezentowali się w swoich walkach bardzo dobrze. Kilka oddanych przez Kanadyjczyka obaleń w ostatniej potyczce może jednak wskazywać na to, że nie będzie miał łatwej przeprawy z Gruzinem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Brad Katona – 2.25
Merab Dvalishvili – 1.60

Wstępny typ:

Merab Dvalishvili

Rozpiska UFC on ESPN+ 8

185 lbs: Derek Brunson (18-7) vs. Elias Theodorou (16-2)
135 lbs: Brian Kelleher (19-10) vs. Mitch Gagnon (12-4)
265 lbs: Arjan Bhullar (8-1) vs. Juan Adams (5-0)
135 lbs: Sarah Moras (5-4) vs. Leah Letson (5-1)
135 lbs: Brad Katona (8-0) vs. Merab Dvalishvili (8-4)
185 lbs: Andrew Sanchez (10-4) vs. Marc-Andre Barriault (11-1)
135 lbs: Vince Morales (8-3) vs. Aiemann Zahabi (7-1)

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button