UFC

Alessio Di Chirico vs. Bojan Velickovic na UFC Fight Night 86

Starcie pomiędzy Alessio Di Chirico a Bojanem Velickovicem zostało dodane do rozpiski chorwackiej gali UFC.

Dwóch zawodników znanych z występów w Polsce, Włoch Alessio Di Chirico (9-0) oraz Serb Bojan Velickovic (13-3), skrzyżuje rękawice na gali UFC Fight Night 86, która odbędzie się 10 kwietnia w Zagrzebiu.

Niepokonany Di Chirico ostatni pojedynek stoczył na gali FEN 9, wypunktowując Andrzeja Grzebyka. Wcześniej wystąpił też na gali PLMMA, kończąc ciosami Adama Kowalskiego, a między te dwa zwycięstwa zmieścił jeszcze jedno – nad Andre Reindersem, którego pokonał przez techniczny nokaut.

Znany nad Wisłą z powodu występu przeciwko Krzysztofowi Jotce na gali MMA Attack 3, przegranego, nawiasem mówiąc, Velickovic, znajduje się obecnie na fali czterech kolejnych zwycięstw. W ostatnim pojedynku zdobył pas mistrzowski kategorii półśredniej – nie średniej, w jakiej odbędzie się jego starcie z Włochem – organizacji Resurrection Fighting Alliance, poddając Benjamina Smitha.

Trudno wskazać faworyta tego pojedynku. Obaj zawodnicy są bardzo wszechstronni, obaj mają przyzwoite zapasy i pracę z góry. Wydaje się jednak, że w płaszczyźnie stójkowej dysponujący atomowymi kopnięciami Serb może mieć przewagę, a i zapaśniczo nie powinien odstawać – zwłaszcza, że – w przeciwieństwie do trenującego we Włoszech Di Chirico – trenuje w mocnych amerykańskich klubach. Pogromca Grzebyka jednak będzie prawdopodobnie dysponował przewagą warunków fizycznych.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 86:

265 lbs: Gabriel Gonzaga (17-10) vs. Ruslan Magomedov (14-1) – niepotwierdzone
265 lbs: Francis Ngannou (6-1) vs. Bojan Mihajlovic (10-3) – niepotwierdzone
185 lbs: Alessio Di Chirico (9-0) vs. Bojan Velickoviw (13-3)
170 lbs: Bartosz Fabiński (13-2) vs. Nicolas Dalby (14-0-1)
205 lbs: Jan Błachowicz (18-5) vs. Igor Pokrajac (28-12)

*****

Wszystko o gali UFC Fight Night 85 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button