Albo powrót do gry o tron, albo status gatekeepera! Jan Błachowicz mocno o walce z Aleksandarem Rakiciem!

Jan Błachowicz nie ma wątpliwości, że pojedynek z Aleksandarem Rakiciem przesądzi o jego statusie w kategorii półciężkiej UFC.
W październiku dobiegło końca 13-miesięczne panowanie Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej UFC. W walce wieczoru gali UFC 267 w Abu Zabi Polak przegrał z Gloverem Teixeirą przez poddanie w drugiej rundzie.
Do akcji Cieszyński Książę powróci 26 marca, w starciu wieńczącym galę UFC Fight Night w Columbus krzyżując pięści ze sklasyfikowanym na 3. miejscu w rankingu Aleksandarem Rakiciem, który wygrał sześć z dotychczasowych siedmiu walk w UFC.

Obchodzący niebawem 39. urodziny Polak nie ma wątpliwości, że walka z Serbem przesądzi o jego statusie w dywizji.

– Pojedynek o wszystko – powiedział w rozmowie z Superbet. – Pojedynek o to, czy będę jeszcze w stanie rywalizować o pas, czy już będę jakimś tam w cudzysłowie gatekeeperem i trzymał bramę kolejnym rywalom, którzy chcą walczyć o pas. Ten pojedynek odpowie mi na dużo pytań.– Jest to twardy rywal, mocny rywal, młody rywal. Odwrotna pozycja, bardzo dobry kickbokser, silny. Młody, więc głodny sukcesów, wyników, więc będzie to trudna walka, ale jak każda w UFC. W UFC nie ma łatwych walk – nawet jeżeli one łatwo pójdą, to tylko przez to, że włożyłeś kupę pracy na treningu i ten cały obóz, którego ludzie nie widzą, był bardzo trudny. Każda walka, każde przygotowania są mega ciężkie. I teraz też tak będzie.

– Muszę się nastawić na mega mocnego rywala.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Cieszynianin nie ukrywa, że jego celem jest powrót na tron 205 funtów, który najchętniej odebrałby właśnie swojemu ostatniemu pogromcy. A ten w pierwszej obronie złota najprawdopodobniej skrzyżuje rękawice z robiącym furorę w oktagonie amerykańskiego giganta Jirim Prochazką.

Póki co Polak skupia się jednak wyłącznie na marcowej konfrontacji z Aleksandarem Rakiciem.
– Zawsze staram się przygotować mentalnie, psychicznie, fizycznie na najlepszą wersję rywala, z którym będę walczył – powiedział. – Czasami to wychodzi, czasami nie wychodzi. Tu tak samo się nastawiam. Na to, żeby być gotowym na 25 minut walki. Jak pójdzie, to się okaże.
– Jestem przekonany, że ta porażka, która mi się teraz przytrafiła, to była dla mnie lekcja, jakaś nauka pokory, coś, czego – w cudzysłowie, bo dziwnie to zabrzmi – potrzebowałem. I teraz wiem, że będzie dobrze, będzie lepiej, że znów będę się cieszył walką i tą kolejną przygodą, która mnie czeka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply