Rosyjskie MMAUFC

Albert Duraev podpisał kontrakt z UFC

Były mistrza kategorii półśredniej i średniej ACB kolejny pojedynek stoczy już pod banderą UFC.

O potencjalnym przejściu mistrza wagi średniej ACA Alberta Duraeva (12-3) do UFC spekulowało się od kilku miesięcy. Wedle najnowszych doniesień portalu FightTime.ru, sprawa jest już przesądzona – czeczeński zawodnik podpisał kontrakt z amerykańskim gigantem.

Zobacz także: Zlatan zaprasza Khabiba do Matrix Challenge – Dagestańczyk odpowiada

Urodzony w Wołgogradzie zawodnik będzie rywalizował w kategorii średniej.

Maczeta walczy zawodowo od 2011 roku. W 2015 roku przeszedł z bilansem 4-3 pod sztandar ACB, gdzie wygrał wszystkie osiem walk, najpierw sięgając po złoto wagi półśredniej, a potem rozsiadając się na tronie kategorii średniej. Ostatnio był widziany w akcji we wrześniu ubiegłego roku, pewnie pokonując jednogłośną decyzją Piotra Strusa. Wcześniej natomiast w pokonanym polu zostawiał między innymi Vyacheslava Vasilevskiy’ego, Patrika Kincla czy Sergeya Khandozhko.
Spośród dwunastu zwycięstw, jakie odniósł w zawodowej karierze, dziesięć rozstrzygnął przed czasem – siedem przez poddania i trzy przez nokauty.

Póki co nie wiadomo, z kim i kiedy zadebiutuje w oktagonie 30-latek. 9 listopada w Moskwie odbędzie się gala UFC on ESPN+ 21, ale karta walk wydarzenia liczy już dwanaście pojedynków, więc niewykluczone, że dla Maczety zabraknie miejsca w rozpisce.

*****

Rewanż z Khabibem Nurmagomedovem? Mistrz ACA Ali Bagov zabiera głos!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button