UFC

„Aklimatyzacja przeszła idealnie, oddech idealny!” – Jan Błachowicz zapowiada mocną formę na walkę z Aleksandarem Rakiciem

Sygnały napływające z Las Vegas wskazują na to, że Jan Błachowicz zaaklimatyzował się już na miejscu i znajduje się w świetnej formie mentalnej i fizycznej przed sobotnią konfrontacją z Aleksandarem Rakiciem, która może zapewnić mu powrót do rozgrywki mistrzowskiej w wadze półciężkiej.
Były mistrz kategorii półciężkiej Jan Błachowicz od 29 kwietnia przebywa w Las Vegas, gdzie kończy przygotowania do walki z Aleksandarem Rakiciem, która zwieńczy zaplanowaną na 14 maja galę UFC Fight Night.

W Stanach Zjednoczonych Cieszyński Książę przebywa wspólnie z trenerami Robertem Joczem i Robertem Złotkowskim, trenerem mentalnym Darią Albers oraz pomagającym mu na ostatnim etapie przygotowań Marcinem Tyburą. Jego bazą treningową pozostaje Instytut Sportowy UFC.
Polski zawodnik regularnie dokumentuje swoje wojaże w Las Vegas, publikując zdjęcia i nagrania w mediach społecznościowych.

– Poniedziałek rano – powiedział na video opublikowanym wczoraj na Instagram Stories. – Drille z Marcinkiem i resztą ekipy. Jest dobrze! Pozdro, hej!

– Ja już od kilku dni w Las Vegas. Aklimatyzacja przeszła idealnie. Oddech idealny. Nie dusi, nie zatyka. Jest fajnie. Koncentracja na 100%!

– Pamiętajcie – prawdziwy gracz się nie poddaje. Będzie twarda walka. Po zwycięstwo! Pozdrawiam, dzięki, trzymajcie kciuki!

Polak przyleciał do Las Vegas na nieco ponad dwa tygodnie przed walką. Będzie to jego czwarty występ w tym mieście – w 2015 roku przegrał tam z Coreyem Andersonem, w 2019 znokautował Luke’a Rockholda, a w minionym wypunktował Israela Adesanyę. Tylko ten ostatni pojedynek odbył się jednak w UFC APEX, które będzie areną sobotniej gali.

Co ciekawe, Aleksandar Rakić zawitał do Stanów Zjednoczonych dopiero w sobotę – będzie zatem miał na aklimatyzację dokładnie tydzień.Polsko-serbskie starcie prawdopodobnie wyłoni kolejnego pretendenta do walki o tytuł mistrzowski, o losach którego za miesiąc przesądzi konfrontacja na szczycie pomiędzy Gloverem Teixeirą i Jirim Prochazką.

Rozpiska UFC FN

Walka wieczoru

205 lb: Jan Błachowicz (28-9) vs. Aleksandar Rakić (14-2) – ok. 6:30

Co-main event

205 lb: Ryan Spann (19-7) vs. Ion Cutelaba (16-6-1)

Karta główna

135 lb: Louis Smolka (17-8) vs. Davey Grant (11-6)
125 lb: Katlyn Chookagian (17-4) vs. Amanda Ribas (11-2)
155 lb: Frank Camacho (22-9) vs. Manuel Torres (12-2)
125 lb: Jake Hadley (8-0) vs. Allan Nascimento (18-6)

Karta wstępna

155 lb: Michael Johnson (20-17) vs. Alan Patrick (15-3)
115 lb: Virna Jandiroba (17-3) vs. Angela Hill (13-11)
125 lb: Viviane Araujo (10-3) vs. Andrea Lee (13-5)
125 lb: Carlos Candelario (8-1) vs. Tatsuro Taira (10-0)
185 lb: Nick Maximov (8-0) vs. Andre Petroski (7-1)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button