Polskie MMAUFC

Nieoficjalnie: ustalono nowy termin walki Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem

Wedle nieoficjalnych doniesień, ustalono już nowy termin kluczowego dla układu sił w wadze półciężkiej starcia Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem.

Pojedynek byłego mistrza wagi półciężkiej Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem miał pierwotnie zwieńczyć galę UFC Fight Night, która odbędzie się 26 marca w Columbus.

Walka została jednak odwołana, ponieważ Polak nabawił się kontuzji – przepukliny w szyjnym odcinku kręgosłupa – która wykluczyła go ze startu. Organizatorzy zdecydowali się utrzymać polsko-serbskie zestawienie, przesuwając je na inny termin. Pozostawał on jednak tajemnicą, choć przed tygodniem Cieszyński Książę przyznał, że już go zna.

Dziś natomiast dziennikarz Ariel Helwani zdradził nowy planowany termin walki.

– W tej chwili plan i nadzieja są takie, aby przełożyć starcie Aleksandara Rakicia z Janem Błachowiczem, które miał się odbyć 26 marca na 14 maja – napisał kanadyjski dziennikarz na Substack. – Jednak zależy to od tego, jak potoczy się rehabilitacja Błachowicza. Poinformowano mnie też, że Rakić chciałby też zostać rezerwowym do mistrzowskiej walki zaplanowanej na 7 maja.

Najprawdopodobniej pojedynek Błachowicza z Rakiciem nadal miałby miano walki wieczoru. Nie wiadomo póki co, gdzie odbędzie się zaplanowana na 14 maja gala UFC Fight Night.

Tydzień wcześniej odbędzie się natomiast przywołana przez Ariela Helwaniego gala UFC 274, którą uświetni mistrzowskie starcie Glovera Teixeiry z Jirim Prochazką.

Cieszyński Książę utracił tron 205 funtów w październiku zeszłego roku, przegrywając przez poddanie w drugiej rundzie z Gloverem Teixeirą. Tym samym końca dobiegła jego seria pięciu zwycięstw, w ramach której w 2020 roku sięgnął po złoto, rozbijając Dominicka Reyesa, i broniąc go w marcu ubiegłego roku zwycięską decyzją z Israelem Adesanyą.

Aleksandar Rakić wygrał sześć z dotychczasowych siedmiu walk pod sztandarem UFC, jedynej porażki doznając w 2019 roku z rąk Volkana Oezdemira, który pokonał go niejednogłośną decyzją sędziowską. Niepowodzenie to Serb powetował sobie zwycięstwami na punkty z Anthonym Smithem – dominującym – oraz Thiago Santosem – minimalnym.

Pojedynek Błachowicza z Rakiciem wstępnie przenalizowaliśmy w poprzedniej zapowiedzi, gdy miał się on odbyć w marcu. Poniżej fragmenty.

Starcie nie zapowiada się na przysłowiowy spacerek dla Jana Błachowicza. Aleksandar Rakić to dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi, wszechstronny i bardzo wyrachowany zawodnik, który potrafi odnaleźć się w każdej płaszczyźnie. Młodszy od Polaka o prawie dekadę, prawdopodobnie sporo szybszy. Natomiast w starciach z rywalami obdarzonymi mocnym ciosem – a takim jest Cieszyński Książę – Serb nie grzeszy aktywnością, będąc niebywale ostrożnym. Może stanowić to szansę dla Polaka. Natomiast Bóg jeden raczy wiedzieć, w jakiej formie i przede wszystkim z jakim nastawieniem podejdzie do walki Jan Błachowicz. W dniu walki będzie miał już na karku 39 lat.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jan Błachowicz – 1.70
Aleksandar Rakić – 2.15

Wstępny typ:

Aleksandar Rakić

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button