KSWPolskie MMA

Akcje z bramki, rolowani klienci i striptizerki! „Człowieku, z tobą bym zrobił, co bym chciał!” – Marian Ziółkowski wspomina historie z bramki w klubie nocnym

Podobnie jak wielu zawodników MMA, tak i Marian Ziółkowski swego czasu stał na bramkach w roli ochroniarza.
Lata temu, gdy nie zasiadał jeszcze na mistrzowskim tronie wagi lekkiej KSW, zdecydowanie nie będąc tak rozpoznawalnym jak obecnie, Marian Ziółkowski dorabiał na bramce w warszawskim klubie Sogo. Za kompanów miał wówczas między innymi Arkadiusza Wrzoska czy Marcina Naruszczkę.

I właśnie między innymi o historiach z bramki niewyróżniający się wówczas gabarytami na tle kolegów-ochroniarzy Golden Boy opowiedział w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił Filipowi Lewandowskiemu.

– Co mogę powiedzieć – rzekł Marian, zapytany o „akcje”. – Na pewno to, że widziałem, że wielu z nich (gości) patrzyło na mnie i myślało „co to, kurwa, jest, co to za gość, co to za bramkarz?”. Widziałem to.
– Kiedyś stałem razem z takim jednym bramkarzem, który dobrze wyglądał, taki dopakowany, ale wiadomo, że jakbyśmy się bili, to nie miałby cienia szansy.

– I przychodzi gość, klient, wywiązała się jakaś gadka, patrzy na mnie i mówi, że nie wie, co ja tu w ogóle robię. Mówię, żeby się zastanowił, że skoro tak wyglądam, to musi być jakiś powód, że tu stoję. Na pewno nie stoję tu, bo groźnie wyglądam.

– A on na to, że „z tobą zrobiłbym, co bym chciał”. Pokazuje na tego drugiego bramkarza: „No ale z tobą to byłoby mi ciężko”. Mówię, że wiadomo, że nie wyglądam groźnie, ale z jakiegoś powodu tu jestem. „Człowieku, z tobą bym zrobił, co bym chciał – ale ten jest mocny!”. Bazował tylko na wyglądzie.

Ostatecznie do przejścia od słów do czynów wówczas nie doszło. Nie znaczy to jednak, że zawsze kończyło się na konfrontacji werbalnej.– Było kilka takich akcji, gdy tam trzeba było kogoś lekko poturbować – powiedział Marian. – Ale zawsze jak dochodziło za daleko do jakichś sytuacji, to potem miałem duże wyrzuty sumienia, że tak to się zakończyło a nie inaczej. Co to jest za praca, że co noc stoisz i się z kimś szarpiesz? I wyrzucasz go z klubu.

– A ci goście byli tam rolowani przez te dziewczyny. Wiadomo, ktoś powie, że sami się dali, ale ci się dali, a z drugiej strony te dziewczyny wykorzystały to. To jest jeden z tych tematów, w których zobaczyłem takie ludzkie zło.

– Głupio było, że gościu nie dosyć, że został wyrolowany, to jeszcze trzeba było go wyrzucić, bo wiadomo, że się wkurzył, bo go wyrolowano. Było tam wiele zła i takich mętnych akcji.

Jak natomiast wyglądały relacje Mariana ze striptizerkami, które pracowały w klubie?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Tak, dziewczyn są tam specyficzne, w różnym znaczeniu tego słowa – powiedział. – Tak, gadałem z nimi, ale byłem jednym z tych gości, może niewielu, ale jednym z tych, którzy nie chcieli jakichś większych zażyłości. W tamtym czasie poznałem też swoją obecną dziewczynę, więc myślałem oczywiście tylko o niej.

– Powiem szczerze, że tak z punktu widzenia faceta nie robiły na mnie wrażenia te… Mimo że nieraz nie stało się na bramce przed drzwiami, tylko było krzesełko i stało się naprzeciwko sceny, na której wiadomo, co się działo. Powiem ci, że nie robiło to na mnie wrażenia, bo akurat jeśli chodzi o takie tematy, to ja bardziej lubię, że tak powiem: nie tak dosłownie. Nie podoba mi się dziewczyna, która jest cała rozebrana i wymachuje swoimi wdziękami, tylko bardziej wolę jakąś tajemnicę. Inny klimat mnie, że tak powiem, pociąga.

– Nie miałem więc, jak tam pracowałem, czegoś takiego, że patrzyłem i „o kurde!!!”. Patrzyłem i nie robiło to na mnie większego wrażenia.
– Dosyć fajny okres, choć samego stania na bramce nie wspominam jakoś nie wiadomo jak dobrze – powiedział. – Fajna szkoła. Można było zobaczyć, jak… Nie jest to może wyznacznik całego świata, ale jakaś taka odnoga pokazująca, co na tym świecie potrafi się dziać powalonego. A ja zawsze jestem obserwatorem, mam dobrą pamięć i lubię sobie obserwować, analizować, a tam było dużo takich złych rzeczy, które gdzieś w nas, w ludziach są.

Niewidziany w akcji od czerwcowej obrony tytułu w starciu z Sebastianem Rajewskim, Marian Ziółkowski w kolejnym pojedynku najprawdopodobniej skrzyżuje rękawice z mistrzem wagi piórkowej Salahdinem Parnasse.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button