UFC

Adesanya pod pręgierzem! Strickland i Du Plessis zareagowali na filmy obnażające lubieżne pasje Nigeryjczyka!

Sean Strickland i Dricus Du Plessis zareagowali na nagrania, na których pokazano skomplikowaną – nazwijmy to – osobowość Israela Adesanyi.
Już dziś dojdzie do kulminacyjnego punktu gali UFC 293 w Sydney – dla wielu takowym jest bowiem konferencja prasowa poprzedzająca wydarzenie. O ile walka wieczoru pomiędzy mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą i pretendentem Seanem Stricklandem na papierze nie zapowiada się szczególnie intrygująco – jej zdecydowanym faworytem jest Nigeryjczyk – tak szermierka werbalna rozpala wyobraźnie wielu fanów.

Wszystko oczywiście za sprawą zeszłorocznej wojny na słowa, w jaką obaj zawodnicy wdali się przed galą UFC 276. Zdaniem zdecydowanej większości Amerykanin okrutnie wówczas wybatożył Nigeryjczyka.

Wśród ekspertów większych i mniejszych oraz kibiców w najlepsze trwają spekulacje na temat wątków, jakie poruszą dziś obaj zawodnicy. Adesanya zapewnia, że w przeciwieństwie do zeszłorocznej konferencji, podczas której „został zaskoczony”, tym razem solidnie się przygotował. Strickland przekonuje z kolei, że werbalne upodlenie Nigeryjczyka trudnym zadaniem nie jest – a to z uwagi na jego „żenujący” styl bycia oraz powszechną niechęć, jaką wzbudza.
Kierunki, z jakich podczas konferencji prasowej swoje werbalne natarcia wyprowadzi Tarzan, wydają się znane. Niemal pewne jest, że wypomni rywalowi, iż wbrew ostentacyjnej dumie ze swojego pochodzenia – tak chętnie przywoływanego w afrykańskim konflikcie z Dricusem Du Plessisem – kilka lat temu wyrzekł się swoich korzeni, przed jedną z walk w Chinach obwieszczając w materiale promocyjnym, że jest Chińczykiem. Później tłumaczył, że zrobił to… Dla pieniędzy. A to oczywiście stanowi kolejny cenny oręż w arsenale Stricklanda, który w kontekście Adesanyi chętnie przywołuje najstarszy zawód świata.

Sean z pewnością nie pominie też kobiecej strony Israela, szydząc z jego paznokci czy ubioru. Nigeryjczykowi najpewniej oberwie się też za umiłowanie do kreskówek, może także za rasistowskie ataki na Stillknocksa, którego kilkukrotnie określał mianem „je*anego białasa”.

Tymczasem w środę okazało się, że pretendent może zaatakować z jeszcze innych pozycji… Niepałający bowiem sympatią do Israela Adesanyi popularny twórca na YT o pseudonimie MMA Guru z 110 tys. subskrypcji poświęcił kilka ostatnich dni na obnażenie medialnej persony Nigeryjczyka. Nagrania te dotarły do Seana Stricklanda.

MMA Guru zwrócił w swoich materiałach uwagę między innymi na zmienianą co i rusz narrację Israela Adesanyi w sprawie przerośniętego mięśnia piersiowego – tj. sugestie jakoby miał raka – krętactwa w sprawie trudnego dzieciństwa – Nigeryjczyk pochodzi z majętnej rodziny, która miała służących, podczas gdy swego czasu przekonywał, że doskonale rozumie mieszkańców brazylijskich faweli – czy oczywiście wątek chiński.W nagraniach MMA Guru uwagę Seana Stricklanda przykuł jednak trop… czworonożny. Nagrania, na których Adesanya dopuszcza się względem swojego psa czynów z pogranicza lubieżności, są już oczywiście od dawna znane, ale MMA Guru zgłębił temat, dokopując się do innych znalezisk – w formie niepokojących fragmentów z wywiadów Adesanyi, jego wpisów czy też profili, jakie śledzi na Twitterze.

Wszystko to dotarło do Seana Stricklanda, który nie dowierzał temu, co widzi i słyszy.

To jednak nie wszystko, bo okazuje się, że skrzydlata wieść o sygnalizowanym publicznie specyficznym podejściu Israela Adesanyi do psów dotarła też do wspomnianego Dricusa Du Plessisa. Afrykaner opublikował na Instagram Stories kilka wpisów, w których nie ukrywał zaskoczenia.

Co ciekawe, wchodząc do oktagonu UFC w swojej debiutanckiej walce, Israel Adesanya wcielił się w psa, obsikując ogrodzenie. Jak podkreślał, w ten sposób znaczył swój teren. Z czasem jednak z tego rytuału zrezygnował, przyznając, że nieszczególnie przypadł on do gustu UFC oraz sponsorom.
Czy wątek ten czworonożny zostanie przywołany przez Seana Stricklanda? Konferencja prasowa przed galą UFC 293 rozpocznie się dzisiaj o godzinie 10:00 rano czasu polskiego. Można ją obejrzeć tutaj.

Poniżej wspomniane nagrania MMA Guru, do których odnieśli się Strickland i Du Plessis.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button