Absolute Championship BerkutPolskie MMA

Absolute Championship Berkut rusza na podbój Stanów Zjednoczonych

Organizacja Absolute Championship Berkut wyrasta na zdecydowanego lidera w Europie, szykując się też do podboju amerykańskiego rynku.

Czeczeńska organizacja Absolute Championship Berkut nie zwalnia tempa – od dłuższego czasu w sieci krążyły pogłoski o tym, że Czeczeńcy przymierzają się do organizacji gali w Miami w marcu 2017 roku, ale – jeśli nie myli się portal MMARocks.pl – wygląda na to, że ruszą na podbój Stanów Zjednoczonych nawet wcześniej, już 13 stycznia organizując galę ACB 51 w Los Angeles.

Swoją pierwszą galę ACB zorganizowało w październiku 2012 roku w Groznym – tam też odbyło się osiemnaście kolejnych wydarzeń, aż do stycznia 2015 roku, gdy Czeczeńcy po raz pierwszy wyszli poza granice Federacji Rosyjskiej, organizując galę w Płocku. W końcówce tego samego roku udali się do Tadżykistanu, a później jeszcze dwa razy gościli w Polsce. Zorganizowali też galę w Gruzji, a w październiku pojawili się w Szkocji.

W 2016 roku poza wspomnianą galą w Stanach Zjednoczonych ACB ma też już zaplanowane wydarzenia w Austrii (Wiedeń) oraz Wielkiej Brytanii (Manchester).

Szefujący ACB Mairbek Khasiev nie ukrywa, że celem jest zostanie drugą najlepszą organizacją MMA na świecie – za UFC.

Podczas debiutanckiej gali w Ameryce do klatki powróci rozpędzony dwoma wiktoriami pod banderą ACB Michał Andryszak (17-6), który wygrał cztery z dotychczasowych pięciu walk dla groznieńskiej organizacji. Jego rywalem będzie doświadczony Amerykanin Mike Kyle (21-14-1, 2 NC), który w swoim debiucie dla ACB przegrał z Denisem Goltsovem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button