Aaron Pico przeszedł do Jackson-Wink MMA

Utalentowany Aaron Pico przeniósł się do klubu Jackson-Wink MMA w Albuquerque, gdzie będzie szlifował formę pod wodzą Grega Jacksona, Mike’a Winkeljohna, Brandona Gibsona czy Israela Martineza.

Walczący pod sztandarem Bellatora Aaron Pico (4-2) zmienia otoczenie. Jak donosi ESPN.com, 22-letni piórkowy przeniósł się do klubu Jackson-Wink MMA w Albuquerque, gdzie będzie szlifował formę u boku między innymi Jona Jonesa, Diego Sancheza, Holly Holm czy Devina Clarka.

Zobacz także: Tony Ferguson spotkał się z Daną Whitem i zapowiedział powrót

Po fiasku awansu do zapaśniczek drużyny olimpijskiej Stanów Zjednoczonych w 2016 roku Aaron Pico skoncentrował się na MMA. Namaszczony na jeden z największych talentów w sporcie, w debiucie przegrał jednak w ledwie 24 sekundy z Zachiem Freemanem.

W następstwie klęski Pico zmienił kategorię wagową, z lekkiej przenosząc się do piórkowej. W czterech następnych występach odniósł cztery zwycięstwa przez efektowne nokauty w pierwszych rundach, odzyskując pełnię utraconego w debiucie blasku.

Ostatniego pojedynku młodzian nie będzie jednak wspominał miło. Nie będąc w stanie okiełznać swoich morderczych żądzy, jakie zawsze wnosi do klatki, podczas styczniowej gali Bellator 214 został bowiem ciężko znokautowany przez Henry’ego Corralesa w nieco ponad minutę.

Dotychczas Pico trenował w kilku klubach – między innymi u bokserskiego guru Freddiego Roacha, a także w Training Lab w Kalifornii.
Do akcji Aaron najprawdopodobniej powróci już 14 czerwca podczas gali Bellator 222 w nowojorskim Madison Square Garden, ale póki co nie wiadomo nic o jego rywalu.

*****

„Pokonałabym Khabiba w Judo, na sto procent” – Kayla Harrison stawia sprawę jasno

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply