Starcie Adam Wieczorek vs. Dmitry Smolyakov przełożone na galę UFC w Polsce


Wedle nieoficjalnych doniesień Adam Wieczorek ostatecznie zadebiutuje w oktagonie UFC nie podczas gali UFC 214, ale przy okazji październikowej gali w Polsce. Rywal ten sam – Dmitry Smolyakov.

Debiutancki pojedynek Adama Wieczorka (8-1) pod banderą amerykańskiego giganta został odłożony w czasie. Jak bowiem poinformował nieoficjalnie portal MMAnia.pl, starcie chorzowianina z Dmitry’em Smolyakovem (8-2), do którego miało dojść podczas zaplanowanej na 29 lipca gali UFC 214 w kalifornijskim Anaheim, zostało przełożone na polską galę UFC Fight Night, szykowaną na 21 października w trójmiejskiej Ergo Arenie. Powód – kontuzja Rosjanina.
Polsko-rosyjski pojedynek został już usunięty z rozpiski UFC 214 na oficjalnej stronie amerykańskiej organizacji.

Poniżej wstępna analiza walki i przewidywane kursy bukmacherskie, które zaprezentowaliśmy przy okazji pierwszej zapowiedzi walki:

32-letni Rosjanin to jeden z najsłabszych zawodników w kategorii ciężkiej, jaki walczy dla Dany White’a i spółki – a można nawet czynić argumenty, że jest najsłabszym ze wszystkich. Nie widzieliśmy wiele z jego stójki, ale jego zapasy i szczególnie parter wołają o pomstę do nieba. Wieczorek jest co prawda uderzaczem, ale wydaje się, że przewrócenie i rozbicie/poddanie Smolyakova stanowić może dla niego najkrótszą drogę do zwycięstwa.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Adam Wieczorek – 1.55
Dmitry Smolyakov – 2.35

AKTUALIZACJA: Polak potwierdził odwołanie walki, publikując następujący wpis na Facebooku:

*****

Doniesienia: Ivan Shtyrkov otrzymał ofertę kontraktu z UFC


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!