Ojciec Khabiba reaguje na ogłoszenie gali UFC w Rosji: „Być może w kwietniu Khabib nie będzie walczył”


Abdulmanap Nurmagomedov skomentował doniesienia o szykowanej na wrzesień debiutanckiej gali UFC w Rosji, kreśląc różne scenariusze w kwestii występu Khabiba.

Jeszcze kilka tygodni temu, przed walką z Edsonem Barbozą, którego ostatecznie zdemolował podczas grudniowej gali UFC 219, Khabib Nurmagomedov z dystansem odnosił się do możliwości zorganizowania gali UFC w Rosji, przekonując, że Amerykanie nie poczynili jeszcze żadnych kroków w tym kierunku.

Jak się jednak dzisiaj okazało, we wrześniu tego roku UFC zorganizuje premierową galę nad Wołgą, a konkretnie w Moskwie na mogącym pomieścić 35 tys. fanów Stadionie Olimpijskim.

Jak zatem po tych doniesieniach widzi sprawę najważniejszy człowiek z otoczenia Khabiba Nurmagomedova, czyli jego ojciec Abdulmanap?

Najprawdopodobniej ta gala (w Rosji) będzie powiązana z nami.

– powiedział Nurmagomedov senior w rozmowie z RT.com.

Najpierw będziemy się bić w kwietniu z Tonym Fergusonem, a potem dostaniemy datę na walkę z McGregorem. Chociaż nie mogę wykluczyć scenariusza, w którym każą nam czekać na Fergusona do września, wobec czego nie będzie w kwietniu żadnej walki.

Mamy jednak wielu mocnych zawodników, którzy mogą wypełnić arenę – Alexander Volkov, Gadzhimurad Antigulov, Mairbek Taisumov. Fani uwielbiają Zabita Magomedsharipova. Rustam Khabilov i Islam Makhachev też mogą dołączyć. Wielu zawodników będzie chciało wystąpić przed własną publicznością. Będzie to bardzo ciekawe dla rosyjskich fanów.
Na tę chwilę nie wiadomo, czy wrześniowa gala w Rosji będzie numerowana czy też będzie to mniejszy Fight Night. Jeśli jednak miałby wystąpić na niej Khabib Nurmagomedov, trudno mimo wszystko spodziewać się, aby nie była to gala PPV – szczególnie, jeśli w kwietniu pokonałby Tony’ego Fergusona, o ile oczywiście to z nim się zmierzy.

Z drugiej zaś strony, nie jest żadną tajemnicą, że zorganizowanie numerowanej gali UFC w Moskwie to skomplikowana sprawa – nie tylko z powodu różnic czasowych.

Rosjanie nie zapłacą $100 za PPV, ale być może UFC mogłoby ustalić cenę na $10? W Rosji MMA jest wielkie. Jeśli UFC zrobiłoby takie PPV, to 10 milionów Rosjan by je wykupiło.

stwierdził kilka tygodni temu Khabib.

UFC musi zrobić biznes w Rosji. Może czekają, aż zdobędę pas i wtedy będą chcieli zrobić moją walkę z Conorem w Moskwie?

To byłoby wielkie starcie, ale jestem tutaj, żeby pisać historię i zdobyć pas. Nie da się napisać historii samymi pieniędzmi. Chcę wygrać tę najbliższą walkę i pozostać aktywnym. To moje szalone marzenie. Inni walczą w roku bardzo często. Ja też mogę to robić. Muszę tylko pozostać zdrowy. To dla mnie idealny moment.

*****

Ojciec Khabiba: „Jeśli Conor i Ferguson mają walczyć razem, dajcie nam…”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.


Dodaj komentarz na forum lub w polu poniżej (będzie również widoczny na forum)!


Nie jesteś zalogowany / zarejestrowanyNie możesz pisać komentarzyWskazówka: Zaloguj się lub zarejestruj, by móc komentować i uzyskać wiele dodatkowych funkcjonalności!    


  1. No, Ruski mogą zebrać konkretną ekipę na tą galę. Niech tylko main eventem będzie Khabib v Conor. :pop: