Elias Silverio i trójka innych zawodników zwolnionych z UFC

Największa organizacja MMA na świecie dokonała kolejnych zwolnień w swoich szeregach.

Jak podaje portal UFCFightersInfo, czterech zawodników pożegnało się z UFC. Są to Ramsey Nijem, Elias Silverio, Jorge Oliveira oraz Nazareno Malegarie.

Finalista TUF 13, Ramsey Nijem (9-6, 5-5 UFC), przegrał dwie ostatnie walki i cztery z ostatnich sześciu. Jego zwolnienie może nieco zaskakiwać, bo UFC nie wzięło najwyraźniej pod uwagę okoliczności, w jakich Nijem przegrał ostatni pojedynek – przypomnijmy, że po niezwykle kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej uległ na punkty Andrewowi Holbrookowi.

Po dwóch porażkach z rzędu z organizacją pożegnał się też Elias Silverio (11-2, 3-2 UFC), który wcześniej zanotował trzy kolejne wiktorie. Brazylijczyk ostatnio został wypunktowany przez Shane’a Campbella, a poprzednio znokautowany przez Rashida Magomedova.

Nieszczególnie dziwi zwolnienie Jorge Oliveiry (7-2, 0-2 UFC), który dostał dwie szanse w UFC, obie zaprzepaszczając – przegrał z Dhiego Limą oraz Christosem Giagosem.

Do Oliveiry dołączył też wywodzący się z ostatniego brazylijskiego TUFa Nazareno Malegarie (23-4, 0-1 UFC), który w debiucie przegrał po niejednogłośnej decyzji z Joaquimem Silvą.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply