UFC

„Znokautował moich trzech klubowych kolegów – w dużych rękawicach!” – Gilbert Burns opowiedział o szalonych sparingach Ilii Topurii w Kill Cliff

Gilbert Burns zdradził, że na matach Kill Cliff był świadkiem, jak Ilia Topuria znokautował trzech sparingpartnerów.
Gilbert Burns nie był zaskoczony zmianą na tronie wagi piórkowej, do jakiej doszło w walce wieczoru niedawnej gali UFC 298.

W Anaheim niepokonany Ilia Topuria znokautował w drugiej rundzie faworyzowanego – minimalnie ale jednak – Alexandra Volkanovskiego, kończąc ponad 4-letnie panowanie Australijczyka.

Zapytany, czy triumf El Matadora stanowił dla niego zaskoczenie, Durinho postawił sprawę jasno.
– Niezbyt – przyznał w rozmowie z Luke’iem Thomasem. – Nieszczególnie. Gość przyjechał do nas przed walką z Joshem Emmettem i zrobił tutaj połowę swojego obozu przygotowawczego.

– Znokautował moich trzech klubowych kolegów. Znokautował. Nie chodzi o posłanie na deski – znokautował ich. W dużych rękawicach. Powtarzam: w dużych rękawicach. Na sztywno.

Na tym jednak nie koniec, bo na matach Kill Cliff Brazylijczyk miał też okazję poznać hiszpańskiego Gruzina od strony zapaśniczo-parterowej.

– Widziałem, jak trenuje, widziałem, jak robi grappling – powiedział Gilbert. – Nie jest dużym kolesiem, nie jest wysoki – ale jest mocny.

– Któregoś dnia robiliśmy zapasy. Topuria był na środku z kolesiem z kurna Dagestanu. To był piekielnie mocny gość, świetna defensywa. A on go obalił. Obalił dagestańskiego zapaśnika!– Wtedy zdałem sobie sprawę, że gość potrafi robić wszystko. Wiedziałem, że jego grappling stoi na wysokim poziomie. Potem widziałem, jak znokautował trzech gości. A potem okazało się, że jest też tak silny, że może robić zapasy. Gość będzie mistrzem.

Rozsiadłszy się na tronie 145 funtów, do akcji trenujący na co dzień w Alicante Ilia Topuria planuje wrócić w okolicach października lub listopada – najchętniej na madryckim Santiago Bernabeu.
Co zaś tyczy się niewidzianego w oktagonie od maja zeszłego roku Gilberta Burnsa – przegrał wtedy na punkty z Belalem Muhammadem – to kolejną walkę stoczy już za tydzień na UFC 299 w Miami, gdzie stanie w szranki z Jackiem Dellą Maddaleną.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button