KSWPolskie MMA

„Znam kilku topowych zawodników KSW i UFC, którzy tarczują równie chu*owo!” – Kawulski szokująco o tarczach Bombardiera ze Szpilką

Współwłaściciel KSW Maciej Kawulski ocenił szanse Senegalskiego Bombardiera na pokonanie Mariusza Pudzianowskiego oraz pracę Senegalczyka na tarczach.
Mariusz Pudzianowski jest sporym bukmacherskim faworytem przed konfrontacją z Serigne Ousmane Dia, lepiej znanym jako Senegalski Bombardier, z którym stanie w szranki w co-main evencie dzisiejszej gali KSW 64 w Łodzi.

Trudno się temu dziwić, bo mający za sobą li tylko dwie walki w formule MMA, ważący prawie 150 kilogramów Senegalczyk to zawodnik-zagadka. Nikt nie wie, na ile tak naprawdę go stać.

Zapytany o szanse Senegalskiego Bombardiera na zwycięstwo, współwłaściciel KSW Maciej Kawulski przychylił się w rozmowie z Mateuszem Kaniowskim do zdania bukmacherów, choć… Swoim zwyczajem roztoczył też inny potencjalny scenariusz.
– Pewnie gdyby miał przeze mnie przemówić człowiek, który trochę się zna na tym, co robi, to musiałbym powiedzieć, że zbliżone do tego, co jest w kursach bukmacherskich – ocenił. – Ale na szczęście dla nas, dla tego sportu i dla fanów – i w ogóle dlatego też te kursy istnieją i można się zakładać, bo nie zawsze jest tak, jak jest powiedziane.

– To jest wielki chłop. Mariusz bardzo nie lubi bić się z dużymi zawodnikami. To jest koleś, który radzi sobie dokładnie w tej przestrzeni, w której Mariusz nie lubi, jak sobie dobrze ktoś radzi – czyli w zapasach.

– Na pewno, tego nie da się ukryć, Mariusz ma pierdolnięcie w łapie i jeżeli – to chyba żadna tajemnica – pójdzie w wymianę ciosów, to jest to droga, którą może szybko wygrać pojedynek. Może go zgasić, znokautować.

– Jeżeli walka będzie szła dalej w las i Mariusz będzie szedł w stronę zapasów, to wszystko się może wydarzyć. Natomiast zgadzam się z kursami bukmacherskimi, że na papierze te szanse ogromne nie są.

Tymczasem przed galą w sieci pojawił się migawki z tarczowania Senegalskiego Bombardiera z Arturem Szpilką. Entuzjazmu wśród fanów zdecydowanie nie wywołały…

Całe nagranie jest dostępne tutaj.

Zapytany jednak o rzeczone nagrania, Maciej Kawulski stanął w obronie Senegalskiego Bombardiera, przedstawiając alternatywną wizję rzeczywistości.– Powiem tak: nie jest to król tarczy tylko Król Afryki, to po pierwsze – zaczął polski promotor. – Po drugie, znam kilku topowych zawodników MMA bijących się w KSW, bijących się w UFC, którzy tarczują równie chujowo. I to jest pewna prawda o MMA.

– MMA jest sportem przekrojowym, w którym możesz wybrać sobie płaszczyznę, w której prowadzisz walkę. Możesz w ogóle nie tarczować, możesz w ogóle nie mieć ciosów – obyś tylko umiał je przyjmować i miał ciasna gardę, żeby wygrywać walki.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– W związku z czym nie skreślałbym kogoś, dlatego że źle tarczuje, bo trzeba by skreślić 70% zawodników MMA bez takiego backgroundu stójkowego, bo dla mnie większość niebackgroundowych kickboksersko zawodników tak sobie tarczuje, krótko mówiąc. A już szzególnie judodzy, zapaśnicy są spięci w plecach i to zawsze trochę śmiesznie wygląda.

– Nie oceniajmy walki po tarczy. Myślę, że chłop dysponuje ogromną siłą, ogromną stabilnością na nogach. Jeżeli miałbym powiedzieć, że jest rzecz, jest taka masa krytyczna, która zadecyduje o tym, kto zwycięży, to jest nią serce i psychika. Wiem, że tak jest zawsze, ale w tym wypadku to są zawodnicy, którzy… Zawsze w wadze ciężkiej chyba trochę jest tak, że im większa waga, tym serce do walki ma mniej miejsca w ciele i łatwiej jest złamać dużego niż małego, bitnego 60-kilowego kolesia.
– I tak też jest w tym przypadku, że duzi ludzie potrafią się poddać. I o to będzie chodziło. Który z nich się podda? Który przeciągnie tę walkę na swoją szalę? I pięknie! Ja będę z przyjemnością ten pojedynek oglądał.

Cały wywiad poniżej.

Przegląd bukmacherski #35 – KSW 64: Pudzian vs. Bombardier, UFC FN: Costa vs. Vettori

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button