UFC

Zirytowany Zabit Magomedsharipov wyzywa Alexandra Volkanovskiego, mistrz odpowiada

Zabit Magomedsharipov wyzwał do walki Alexandra Volkanovskiego, uzyskując szybką odpowiedź ze strony mistrza.

We wtorek gruchnęły doniesienia o wycofaniu się Yaira Rodrigueza z walki z Zabitem Magomedsharipovem, która miała uświetnić zaplanowana na 29 sierpnia galę UFC Fight Night. Powód? Kontuzja kostki Meksykanina.

Z takiego spraw obrotu – to już drugi raz, gdy Meksykanin wycofał się z pojedynku – zdecydowanie kontent nie jest Dagestańczyk, który w środę dał temu wyraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Zabawne, że podpisałem kontrakt na walkę kilka tygodni temu, a Yair tego nigdy nie zrobił – napisał Zabit lub, jak wieść gminna niesie, jego menadżer Ali Abdelaziz. – UFC nigdy oficjalnie nie ogłosiło walki wieczoru.

– Są więc dwie opcje. 1 – UFC rozgrywa swoje gierki. 2 – Yairowi brakuje jaj.
Na tym jednak nie koniec, bo rozpędzony serią czternastu zwycięstw – w tym już sześciu pod sztandarem UFC – Dagestańczyk poszedł o krok dalej, zapraszając w oktagonowe tany mistrza wagi piórkowej Alexandra Volkanovskiego.

– Alexandrze Volkanovski, czekam na ciebie – napisał na Twitterze.

Na odpowiedź Australijczyka, który kilka tygodni temu w pierwszej obronie złota ponownie wypunktował Maxa Hollowaya i zdecydowanie do trylogii się nie garnie, długo czekać nie musiał.

– Jestem mistrzem, a nie zawodnikiem na zastępstwo – napisał Volkanovski. – Mam jednak nadzieję, że jak najszybciej znajdziesz rywala, wtedy jest szansa, że zobaczymy się pod koniec roku.

– Zróbmy to w październiku, mistrzu – odpisał Abdel… tj. Magomedsharipov.
Nie wiadomo póki co, jak rozwinie się sytuacja. Dana White stwierdził we wtorek, iż trwają poszukiwania nowego przeciwnika dla Zabita Magomedsharipova. Gotowość do wejścia na zastępstwo zdążyli wyrazić już Calvin Kattar, Renato Moicano w umownym limicie wagowym oraz Kyle Bochniak, który swego czasu dał krwawą walkę z Dagestańczykiem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Walka zostałaby przerwana” – McGregor przekonany, że gdyby nie cofnął w ostatniej chwili nogi, pogruchotałby Diazowi kolano

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button