Bez kategorii

Zbyt dumny, by odklepać! Upiorna skrętówka na Submission Underground 13 (VIDEO)

Craig Jones upiornie poskręcał nogę Vinny’ego Magalhaesa, któremu duma nie pozwoliła jednak na odklepanie walki.

W niedzielę wieczorem w Portland w stanie Oregon odbyła się organizowana przez Chaela Sonnena grapplerska gala Submission Underground 13, którą uświetniło starcie pomiędzy australijskim wirtuozem urywania nóg Craigiem Jonesem oraz wybornym brazylijskim parterowcem i zawodnikiem MMA Vinnym Magalhaesem.

Wydarzenie odbyło się oczywiście bez udziału publiczności, przy zachowaniu szczególnych względów bezpieczeństwa.

Australijczyk już w jednej z pierwszych akcji zszedł do parteru, próbując wkręcić się do nogi Brazylijczyka – i dopiął swego! Zaatakował makabrycznie ciasną skrętówką, bluźnierczo wykręcając stopę Magalhaesaw w drugą stronę. Sobie tylko znanym sposobem dumny Brazylijczyk nie odklepał.
Walka wróciła na nogi, ale z czasem trafiła ponownie do parteru. Obaj zawodnicy dyskutowali, ale nie do końca wiadomo o czym. Wydaje się, że Australijczyk próbował przekonać Brazylijczyka, aby ten poddał walkę, zdając sobie sprawę, że jego stopa/noga nie nadaje się już do użytku.

Nic z tego!

Magalhaes broni składać nie zamierzał. Widzą to, Jones ponownie zaatakował skrętówką, znów upiornie wykręcając stopę oponenta. Na twarzy Brazylijczyk pojawił się grymas bólu, ale… Nie odklepał. Uwolnił się.Australijczyk znów spróbował przekonać go, że nie ma to już sensu. I najwyraźniej w końcu się udało, bo Magalhaes poddał walkę – już w niegroźnej sytuacji.

https://twitter.com/ImShannonTho/status/1254557775696482304?s=20

35-letniego Brazylijczyk czeka prawdopodobnie teraz dłuższa przerwa. Póki co nie wiadomo, jak mocno uszkodzona została jego noga, ale oceniając po tym, jak owinął ją sobie Jones, obrażenia są poważne.

W klatce MMA Vinny Magalhaes był ostatnio widziany w październiku ubiegłego roku, przegrywając przez nokaut z Rashidem Yusupovem pod banderą PFL.
W co-main evencie gali Submission Underground 13 zawodnik Bellatora Austin Vanderford – znany bardziej jako partner Paige VanZant – niespodziewanie poddał Richiego Martineza.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nie rozumie, o co tu chodzi!” – Chael Sonnen krytycznie o Janie Błachowiczu i… Dominicku Reyesie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button