„Stul pysk!” – RDA urażony reakcją Conora na porażkę z Cerrone

Były mistrz kategorii lekkiej UFC Rafael dos Anjos nie był kontent z komentarza Conora McGregora nt. ostatniej gali Submission Underground.

Kilka dni temu niewyróżniający się nigdy skromnością Conor McGregor obwieścił, że styczniowa gala UFC 246, w ramach której zdemolował Donalda Cerrone, sprzedała najwięcej PPV w całym 2020 roku – nieco ponad 1,3 mln.

Rzecz jednak w tym, że Irlandczyk przemycił też delikatny przytyk pod adresem… Rafaela dos Anjosa.

– Gratulacje dla UFC za dobrze przewalczony 2020 rok! – napisał Conor. – Jedyna organizacja sportowa na świecie, która działała przez cały rok! Niesamowite!

– Jestem zaszczycony, iż zapewniłem im największe tegoroczne PPV galą McGregor vs. Cerrone.
– Gratulacje, Donaldzie. Także podwójnego zwycięstwa przez poddanie zeszłego wieczoru.

Irlandczyk nawiązał do zeszłotygodniowej gali Submission Underground, w ramach której doszło do grapplerskiego pojedynku Donalda Cerrone z Rafaelem dos Anjosem.

W regulaminowym czasie nie wyłoniono zwycięzcy, ale w dogrywce – polegała ona na tym, że obaj zawodnicy próbowali wykończyć poddanie, wybierając pozycję za plecami rywala lub z wybraną do balachy ręką – to Cerrone okazał się lepszy. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, bo pomimo przerwania przez sędziego Brazylijczyk stwierdził, że nie odklepał.Zarządzono więc powtórkę. Tym razem Kowboj wygrał już bez cienia wątpliwości – najpierw sam wybronił się przed balachą dos Anjosa, a potem zmusił go do klepania.

Wspomniany komentarz ze strony Irlandczyka nie uszedł uwadze Brazylijczyka, który odpowiedział mu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

– Stul pysk, Conorze! – napisał RDA. – Podwójne zwycięstwo przez poddanie? Akcja zaczynała się od ręki wybranej do balachy. Dobra zabawa i przyjacielski pojedynek. Na życie zarabiam na życie w MMA, a widziałeś, co stało się z Donaldem, gdy dwa razy walczyliśmy w MMA.

W 2013 roku Brazylijczyk pokonał Donalda Cerrone jednogłośną decyzją, a dwa lata później – już jako mistrz wagi lekkiej – ubił go w ledwie 66 sekund.
Po trzech latach rywalizacji w 170 funtach w listopadzie tego roku RDA powrócił do kategorii lekkiej, pokonując na pełnym dystansie Paula Feldera. Po tej walce nie ukrywał zresztą zainteresowania powrotem do zestawienia z Conorem McGregorem właśnie – niedoszłego w 2016 roku z powodu kontuzji, jakiej się nabawił.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Notorious powróci do akcji 23 stycznia, w walce wieczoru gali UFC 257 w Abu Zabi stając do rewanżu z Dustinem Poirierem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply