Polskie MMA

„Zawodnik nie został rozpoznany przez nasze pracownice z recepcji” – WCA wydało oświadczenie w sprawie Khamzata Chimaeva

Klub Warszawskie Centrum Atletyki wydał oświadczenie nt. treningu, jaki na jego matach odbył w środę sympatyzujący z Ramzanem Kadyrovem Khamzat Chimaev.
Kilka dni temu przez nadwiślańską scenę MMA przetoczyła się burza związana z wizytą Khamzata Chimaeva i Darrena Tilla w Warszawskim Centrum Atletyki. Wszystko za sprawą wojny Rosji z Ukrainą i bliskich medialnych relacji Wilka z wspierającym Władimira Putina i chętnie grzejącym się w blasku sławy zawodnika przywódcą Czeczenii Ramzanem Kadyrovem.

O sprawie szerzej pisaliśmy tutaj.
Dziś natomiast oświadczenie w temacie wydał klub WCA. Opublikowano je w mediach społecznościowych klubu.

– W związku z medialnymi informacjami dotyczącymi faktu pojawienia się w naszym klubie zawodnika MMA Khamzata Chimaeva, pragniemy poinformować, iż Khamzat Chimaev NIE BYŁ gościem Warszawskiego Centrum Atletyki, co zasugerowały niektóre media – napisano. – Zawodnik faktycznie pojawił się w naszym klubie, gdzie jednorazowo przeprowadził trening – zrobił to jednak, wykupując jednorazowe wejście, co uczynić może każdy chcący odwiedzić WCA.

– Niestety, w czasie pobytu Khamzata Chimaeva w WCA, nie było nikogo z kadry trenerskiej oraz Zarządu WCA, kto mógłby zareagować na tę sytuację. Zawodnik nie został rozpoznany przez nasze pracownice z recepcji i dzięki temu mógł odbyć trening na naszej sali.

– Jest nam przykro w związku z zaistniałą sytuacją i z całą mocą podkreślamy, iż ekipa WCA nie popiera działań wojennych prowadzonych przez Federację Rosyjską na Ukrainie, a także poglądów Khamzata Chimaeva.


Do sprawy w żaden sposób nie odnosił się natomiast główny zainteresowany, który prawdopodobnie nie jest nawet świadom, jaką wywołał nad Wisłą zawieruchę.

Niepokonany w zawodowej karierze Czeczen powróci do oktagonu UFC w październiku, krzyżując pięści z Natem Diazem. Wiktoria najprawdopodobniej zapewni mu starcie o tytuł mistrzowski wagi półśredniej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button