Rosyjskie MMA

Khamzat Chimaev na matach WCA? To zdjęcie wywołało w Polsce oburzenie!

W środę Khamzat Chimaev i Darren Till pojawili się na matach Warszawskiego Centrum Atletyki.
Nie lada medialną zawieruchę na polskiej scenie MMA wywołało zdjęcie, jakie na Instagram Stories opublikował w środę Darren Till. Widać na nim Brytyjczyka trenującego wspólnie z Khamzatem Chimaevem na matach Warszawskiego Centrum Atletyki.

Z wcześniejszych wpisów Goryla wynika, że obaj w środę przebywali w Warszawie.
Skąd poruszenie? Otóż, od czasu inwazji Rosji na Ukrainę Wilk – jako sportowiec promowany przez wspierającego Władimira Putina i zdecydowanie niesympatyzującego z Polską przywódcę Czeczenii Ramzana Kadyrova – nie cieszy się nad Wisłą najlepszą sławą. Co prawda Chimaev głosu w temacie wojny nigdy publicznie nie zabierał, a bliskie relacje z Kadyrovem – znanym zresztą od dawna z wykorzystywania znanych sportowców z regionu do własnych celów politycznych i propagandowych – utrzymywał na długo przed wybuchem wojny, ale… Nie zerwał ich, wojny nie potępił, gołębia w mediach społecznościowych nie wstawił. Ba! Nadal uczestniczył w wesołych medialnych pogawędkach z korzystającym z blasku jego sławy Kadyrowem, który tu i ówdzie przemycił nawet groźby pod adresem Polski.

Trudno zatem dziwić się, że w takiej a nie innej atmosferze jego obecność w progach WCA wywołała lawinę krytyki pod adresem klubu, zwłaszcza że tamtejsi czeczeńscy trenerzy nigdy z Kadyrovem nie sympatyzowali – a wręcz przeciwnie.

Głos w temacie zabrał chociażby znany trener Łukasz Zaborowski.

– Teraz każdy będzie udawał, że nie wiedział o powiązaniach Khamzata z Kadyrowem? – napisał. – Może niech zadzwoni na wideo do koleżki i powie coś nowego o naszym kraju i co z nim najchętniej by zrobił…– Tak, jak myślałem, znalazł się tam przypadkiem „po drodze”, bo właśnie dostałem takie info – dodał potem. – Ale dalej nie pojmuje ludzi, którzy się nim jarali. W tej sytuacji nie można powiedzieć „nie interesuje mnie, co robi mój kolega”.

W jakich dokładnie okolicznościach Chimaev i Till trafili do WCA? Czy z kimkolwiek trenowali? Czy w ogóle tamtejsi trenerzy o tym wiedzieli? A jeśli nawet tak, to czy mieli cokolwiek do powiedzenia? Póki co nie wiadomo.

Niepokonany w zawodowej karierze i mogący pochwalić się pięcioma zwycięstwami w UFC Khamzat Chimaev powróci do oktagonu w październiku, w walce wieczoru gali UFC 279 stając do rywalizacji z Natem Diazem. Jeśli wygra, najprawdopodobniej w kolejnym starciu będzie walczył o tytuł mistrzowski wagi półśredniej.
Niewidziany w akcji od roku Darren Till radzi sobie znacznie gorzej. Przegrał dwie ostatnie walki i aż cztery z ostatnich pięciu. Póki co nie ma żadnego zaplanowanego pojedynku.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button