UFC

„Zaskoczeni? Jesteście zaskoczeni?” – Chael Sonnen wytypował walkę Błachowicz vs. Ankalaev, zwrócił uwagę, że „Ankalaev to nie Islam”

Naczelny gawędziarza MMA Chael Sonnen podjął się wytypowania mistrzowskiego starcia Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem na UFC 282.
Szczegółowo mistrzowskiemu bojowi Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem przyjrzeliśmy się na Lowking.pl tutaj.

W piątek walkę wieczoru dzisiejszej – technicznie: jutrzejszej – gali UFC 282 w Las Vegas wziął Chael Sonnen.
– Stawiam na Błachowicza – obwieścił Gangster z Oregonu. – Zaskoczeni? Czy jesteście zaskoczeni?

– Uważam, że scenariusz, w którym Ankalaev przewraca Błachowicza, trzyma go na dole i tam ubija, wcale nie jest tak prawdopodobny, jak wam się wydaje.

– Daliście sobie namieszać w głowie, uznając, że Ankalaev i Islam to jeden i ten sam gość. Jeśli jednak obejrzycie ich walki, zobaczycie, że Islam zapowiada wcześniej, że pójdzie ostro w zapasy, żeby tam poturbować swoich rywali – i potem to robi.

– Natomiast Ankalaev wychodzi i wymienia się ciosami, pracuje na nogach. Wchodzi w wymiany w półdystansie, tam inkasuje jakieś uderzenia. Jego grappling jest jak najbardziej solidny, ale… To nie tak, jak sądzicie.– Obalenie Błachowicza to nie jest spacerek. Utrzymanie Błachowicza na dole i porozbijanie go z góry to nie jest spacerek. Owszem, istnieją takie pozycje w parterze, w których jeśli jesteś z góry, Błachowicz frustruje się mentalnie i ma dość. Prawda. Widzieliśmy to w walce z Gloverem Teixeirą.

– Każdy zawodnik to ma. Niektórzy jednak przewalczą całą karierę i nigdy tego nie odkrywają. Nikt nigdy nie doprowadził ich do takiego położenia.

Sonnen zaznaczył, że absolutnie Ankalaeva nie skreśla, ale…

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Walka w stójce z Błachowiczem to bardzo ryzykowny temat – kontynuował. – Bez cienia wątpliwości. Izzy Adesanya nie miał łatwej przeprawy w stójce z Błachowiczem. I nie musicie mi przypominać, że dopóki walka toczyła się w stójce, Izzy robił więcej. Tak, rozumiem, widziałem.

– To jednak nie był dla niego spacerek. To nie było przyjemne. Szybki i długi Izzy oczywiście kąsał ciosami. Dużo się też poruszał. Dużo ruchu, aby nie oberwać. Tej lekkości i mobilności Adesanyi nie posiada jednak Ankalaev.

Amerykanin stwierdził, że w konfrontacji z Gloverem Teixeirą Cieszyński Książę rzeczywiście nie był sobą. Przypomniał, że Polak posmakował już chwały, gdy zasiadał na mistrzowskim tronie, i teraz zrobi wszystko, aby tam powrócić.

Sonnen zaznaczył, że nigdy nie krytykował Błachowicza za umiejętności – a jedynie za to, co mówi, czy też bardziej za to, czego nie mówi.
– Nigdy nie podskubałem Błachowicza za zaciekłość, jaką pokazuje, gdy zamykają się za nim drzwi klatki – powiedział. – Panuje błędne przekonanie, że to gość, którego z łatwością obalisz i utrzymasz na dole. Że to gość, z którym możesz zabawić się w stójce.

– Uważam, że walka skończy się przed czasem. Nie będzie nowego mistrza – będzie powrót starego mistrza.

Artykuły poświęcone gali

Analiza i typ na walkę Błachowicz vs. Ankalaev
Typowanie gali
Przegląd najciekawszych kursów UFC 282
Informacje o transmisji – gdzie i kiedy oglądać UFC 282?

Video-analizy poświęcone walce Błachowicz vs. Ankalaev


Poniżej całe nagranie Chaela Sonnena.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button