BellatorWiadomości MMA

Zasady 4-osobowego turnieju LHW Bellatora

Poznaliśmy zasady rządzące 4-osobowym turniejem wagi półciężkiej, który odbędzie się na najbliższej gali Bellatora.

Bellator opublikował szczegółowe zasady, jakimi rządzić będzie się 4-osobowy turniej wagi półciężkiej, który odbędzie się 19 września na gali Bellator 142 – Dynamite łączącej walki MMA i kickbokserskie.

Poniżej zestawy par półfinałowych:

Phil Davis (13-3 MMA, 0-0 BMMA) vs. Emanuel Newton (25-8-1 MMA, 8-2 BMMA)
Muhammed Lawal (15-4-1 MMA, 7-3 BMMA) vs. Linton Vassell (15-4 MMA, 4-1 BMMA)

Rezerwowa walka:

Francis Carmont (23-10 MMA, 1-0 BMMA) vs. Roy Boughton (12-5 MMA, 0-1 UFC)

Zwycięzca turnieju zmierzy się w późniejszym terminie z triumfatorem pojedynku – również rozgrywanego na tej samej gali – o pas mistrzowski między championem Liamem McGearym a pretendentem Tito Ortizem.

Oto założenia turnieju:

  • Oba półfinały oraz walka rezerwowa rozegrają się na dystansie dwóch 5-minutowych rund z jednominutową przerwą między rundami. Jeśli którakolwiek z walk zakończy się remisem, oficjalnie uznana zostanie za remisową, ale sędziowie oceniający walkę zagłosują, decydując, kto powinien trafić do finału na podstawie „wartości jego występu”
  • Co najmniej 30 minut rozdzieli zakończenie półfinałów i początek finału
  • Finał turnieju zostanie rozegrany tak samo, jak walka nie o pas, z trzema 5-minutowymi rundami i dwoma 1-minutowymi przerwami. Remis doprowadzi do takiej samej sytuacji, jak w półfinałach, zawodnik, który uzyska więcej głosów, zostanie zwycięzcą turnieju.
  • Jeśli zwycięzca półfinału nie może przejść do finału z powodu kontuzji, zasada „przetrwania” spowoduje, że jego rywal przejdzie do finału. Jeśli jego rywal nie może wystąpić w finale, wtedy zwycięzca walk rezerwowej awansuje do finału. Aby przejść dalej, wszyscy uczestnicy muszą uzyskać zezwolenie medyczne.
  • Faule kończące walki będą rozpatrywane w zależności od tego, czy były celowe czy też przypadkowe. Jeśli przypadkowy faul spowoduje, że zwycięzca półfinału nie będzie mógł kontynuować, zdolny do walki zawodnik przejdzie dalej, a zwycięzca walki rezerwowej pozostanie w gotowości.
  • Jeśli celowy faul zakończy walkę, faulujący zawodnik zostanie zdyskwalifikowany i „medycznie wyeliminowany”. Zwycięzca walki rezerwowej przejdzie do finału.
  • Jeśli przypadkowy faul w finale turnieju zakończy walkę przed upływem dwóch rund, turniej uznaje się za zakończony bez zwycięzcy. (Jeśli zdarzy się to) Po dwóch rundach, walka będzie oceniana na ich podstawie.
  • Wszelkie inne okoliczności, których tu nie uwzględniono, zostaną rozstrzygnięte przez „reprezentanta Komisji Sportowej w Kalifornii we współpracy z reprezentantem Bellatora”.

Gala Bellator 142 – Dynamite odbędzie się 19 września.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button