UFC

Zabit Magomedsharipov w co-main evencie UFC on ESPN 6: Weidman vs. Reyes

Zabit Magomedsharipov stanie w szranki z Calvinem Kattarem podczas październikowej gali UFC on ESPN 6 w Bostonie.

Kluczowy dla układu sił w wadze piórkowej pojedynek pomiędzy Zabitem Magomedsharipovem (17-1) i Calvinem Kattarem (20-3) odbędzie się podczas zaplanowanej na 18 października w Bostonie gali UFC on ESPN 6, stanowiąc jej co-main event.

O zestawieniu poinformował głównodowodzący UFC Dana White.

Zobacz także: Daniel Cormier wskazuje zapaśnika, który pomiata na sparingach Khabibem Nurmagomedovem

Sklasyfikowany na 5. miejscu w rankingu Dagestańczyk znajduje się na fali trzynastu zwycięstw, w tym pięciu już pod sztandarem UFC. W pokonanym polu zostawiał między innymi Sheymona Moraesa czy Kyle’a Bochniaka. Ostatnio był natomiast widziany w akcji podczas marcowej gali UFC 235, jednogłośnie wypunktowując Jeremy’ego Stephensa.

Okupujący 11. miejsce w rankingu Calvin Kattar wygrał cztery z dotychczasowych pięciu walk w UFC. Przygodę z amerykańskim gigantem rozpoczął od pokonania Andre Filiego i Shane’a Burgosa, by następnie doznać porażki z rąk Renato Moicano. Na zwycięskie tory powrócił, ubijając Chrisa Fishgolda, a ostatnio, podczas czerwcowej gali UFC 238, ciężko znokautował Ricardo Lamasa, gruchocząc mu szczękę.

Amerykanin to wyborny bokser z bardzo dobrą obroną przed obaleniami. W starciu z dysponującym świetnymi warunkami fizycznymi oraz bogatszym arsenałem stójkowym Dagestańczykiem czeka go jednak trudne zadanie. Kattar będzie musiał za wszelką cenę przedzierać się do półdystansu, bo tam dzięki szybkim i precyzyjnym rękom powinien mieć przewagę. Magomedsharipov zrobi natomiast co w jego mocy, aby trzymać rywala na dystans kopnięciami i długimi ciosami, okolicznościowo być może szukając obaleń.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Zabit Magomedsharipov – 1.60
Calvin Kattar – 2.25

Wstępny typ:

Zabit Magomedsharipov

Rozpiska UFC on ESPN 6

Walka wieczoru

205 lbs: Chris Weidman (14-4) vs. Dominick Reyes (11-0)

Co-main event

145 lbs: Zabit Magomedsharipov (17-1) vs. Calvin Kattar (20-3)

Pozostałe

125 lbs: Maycee Barber (7-0) vs. Gillian Robertson (7-3)
185 lbs: Eric Spicely (12-5) vs. Brendan Allen (12-3)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button