Zabit Magomedsharipov vs. Yair Rodriguez walką wieczoru ostatniej sierpniowej gali UFC

Świetnie zapowiadające się starcie Zabita Magomedsharipova z Yairem Rodriguezem zostało dodane do rozpiski gali UFC Fight Night.

Piekielnie ważny dla układu sił w kategorii piórkowej pojedynek – prawdopodobnie eliminator do walki o złoto – pomiędzy Zabitem Magomedsharipovem (18-1) i Yairem Rodriguezem (13-2) uświetni galę UFC Fight Night, która odbędzie się 29 sierpnia w Las Vegas.

O zestawieniu walki nieoficjalnie doniósł rosyjski dziennikarz Igor Lazorin.

Sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu kategorii piórkowej Dagestańczyk wygrał wszystkie sześć walk, jakie stoczył dotychczas w UFC. Ostatnio był widziany w akcji w listopadzie ubiegłego roku, pokonując jednogłośną decyzją Calvina Kattara w ramach gali UFC Moskwa. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał między innymi Jeremy’ego Stephensa czy Brandona Davisa.
Okupujący 5. pozycję w rankingu Yair Rodriguez wygrał osiem z dziewięciu walk, jakie stoczył pod sztandarem amerykańskiego giganta, jedynej porażki doznając w starciu z Frankiem Edgarem. Na zwycięskie tory powrócił wówczas spektakularnie w ostatniej sekundzie walki nokautując Chan Sung Junga, a w październiku zeszłego roku odniósł drugą kolejną wiktorię, podczas gali UFC Boston pokonując na punkty Jeremy’ego Stephensa.

Na papierze faworytem z uwagi na wszechstronność – tj. umiejętności zapaśnicze i parterowe – jest tutaj Zabit Magomedsharipov, który będzie miał też po swojej stronie sporą przewagę gabarytów. Szybkość i stójkowa kreatywność Meksykanina mogą jednak sprawić mu problemy w szermierce na pięści i kopnięcia. 5-rundowy dystans walki również wydaje się przemawiać na rzecz Yaira Rodrigueza.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Zabit Magomedsharipov – 1.50
Yair Rodriguez – 2.50

Wstępny typ:

Zabit Magomedsharipov

W zeszłym tygodniu do rozpiski gali dodano też interesujące starcie w wadze półśredniej, w którym idący jak burza, mogący pochwalić się nieskazitelnym bilansem 5-0 w UFC Geoffrey Neal (13-2) skrzyżuje rękawice z zaprawionym w bojach weteranem Neilem Magnym (23-7).

O zestawieniu walki poinformował portal ESPN.com.
Trudno nie widzieć tutaj faworyta w osobie Geoffa Neala, który powinien rozdawać karty w stójce, unikając prób klinczersko-zapaśniczych ze strony Neila Magny’ego.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Geoffrey Neal – 1.35
Neil Magny – 2.80

Wstępny typ:

Geoffrey Neal

Rozpiska UFC Fight Night

Walka wieczoru

145 lbs: Zabit Magomedsharipov (18-1) vs. Yair Rodriguez (13-2)

Pozostałe

205 lbs: Aleksandar Rakic (12-2) vs. Anthony Smith (33-15)
145 lbs: Ricardo Lamas (19-8) vs. Ryan Hall (8-1)
145 lbs: Alex Caceres (16-12) vs. Giga Chikadze (10-2)
170 lbs: Geoffrey Neal (13-2) vs. Neil Magny (23-7)
125 lbs: Ji Yeon Kim (9-2-2) vs. Alexa Grasso (11-3)
170 lbs: Sean Brady (12-0) vs. Christian Aguilera (14-6)
185 lbs: Zak Cummings (23-7) vs. Alessio Di Chirico (12-4)
115 lbs: Emily Whitmire (4-3) vs. Polyana Viana (10-4)
185 lbs: Julian Marquez (7-2) vs. Saparbeg Safarov (9-3)
115 lbs: Mallory Martin (6-3) vs. Hannah Cifers (10-6)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply