Doniesienia: Aleksandar Rakic vs. Anthony Smith na sierpniowej gali UFC

Aleksandar Rakic i Anthony Smith powalczą w sierpniu o powrót na zwycięskie tory po ostatnich nieudanych występach.

Pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy Anthonym Smithem (33-15) i Aleksandarem Rakiciem (12-2) jest planowany na galę UFC, która odbędzie się 29 sierpnia w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

Wedle nieoficjalnych doniesień MMAPlay365.com, obaj zawodnicy złożyli już podpisy pod kontraktami na walkę.

Okupujący 6. miejesce w rankingu wagi półciężkiej Amerykanin był ostatnio widziany w akcji w maju, w ramach gali UFC Apex przegrywając przez techniczny nokaut w piątej rundzie z Gloverem Teixeirą. Wcześniej – tj. w czerwcu ubiegłego roku – poddał Alexandra Gustafssona, powrcając na zwycięskie tory po mistrzowskiej porażce z Jonem Jonesem.
Sklasyfikowany na 9. miejscu w rankingu Aleksandar Rakic również nie będzie miło wspominał swojego ostatniego występu. W grudniu zeszłego roku przegrał bowiem niejednogłośną decyzją z Volkanem Oezdemirem w ramach gali UFC Busan. W ten sposób jego seria czterech zwycięstw w UFC – z Francimarem Barroso, Justinem Ledetem, Devinem Clarkiem i Jimim Manuwą – dobiegła końca.

Trudno skreślać tutaj Anthony’ego Smitha, ale wydaje się, że większy i prawdopodobnie silniejszy Aleksandar Rakic powinien mieć przewagę w stójce, a i w parterze – jeśli przeniesie tam walkę – krzywdy sobie zrobić nie da. Również w aspektach kondycyjnych serbski Austriak powinien rozdawać karty. Warto mieć też na uwadze, że dla Amerykanina będzie to relatywnie szybki powrót po okrutnym laniu, jakie sprawił mu Glover Teixeira.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Aleksandar Rakic – 1.55
Anthony Smith – 2.45

Wstępny typ:

Aleksandar Rakic
Rozpiska UFC Fight Night

205 lbs: Aleksandar Rakic (12-2) vs. Anthony Smith (33-15)
125 lbs: Ji Yeon Kim (9-2-2) vs. Alexa Grasso (11-3)
170 lbs: Sean Brady (12-0) vs. Christian Aguilera (14-6)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„200 tysięcy w górę” – Jan Błachowicz o możliwym wzięciu kolejnej niemistrzowskiej walki

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. cesellolaroma

    19 czerwca 2020 at 12:57

    Jak dla mnie to przekręcili Rakicia z Volkanem, i w takim pojedynku będzie mocnym faworytem.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply