KSWPolskie MMA

„Z dobrego serca polecałbym mu…” – za wcześnie, aby Piotr Kacprzak zakotwiczył w KSW? Nieoczekiwane słowa Macieja Kawulskiego!

Maciej Kawulski zastrzegł, że Piotr Kacprzak to bardzo utalentowany zawodnik, ale jednocześnie wyraził wątpliwości, czy już pora, aby radomianin występował w KSW.
Podczas sobotniej gali KSW 68 w Radomiu pod sztandarem polskiego giganta zadebiutował utalentowany Piotr Kacprzak.

24-latek w dobrym stylu, pewnie wypunktował Jose Marcosa, dominując Brazylijczyka – solidnego grapplera – przede wszystkim w płaszczyźnie zapaśniczo-parterowej. Wszyscy sędziowie zgodnie orzekli o zwycięstwie Polaka w stosunku 3 x 30-27.
Okazuje się tymczasem, że do występu radomianina nie bez pochwał, ale jednak z pewną rezerwą podszedł współwłaściciel KSW Maciej Kawulski. Zapytany o Kacprzaka podczas spotkania z dziennikarzami po gali, wyjaśnił, dlaczego nie jest przekonany, że powinien on już teraz na stałe zakotwiczyć w KSW.

– Młody, bardzo ciekawy, perspektywiczny chłopak – powiedział. – Uważam, że jeszcze troszkę nieopierzony. Sam kiedyś spędzałem dużo czasu na macie i widziałem w nim taką straszną logikę parterową, a z drugiej strony taką nieumiejętność poukładania się, taką młodość jeszcze. Robiąc te same techniki, doświadczony zawodnik robiły je w ten sam sposób, bo to były dobre wybory, ale trochę inaczej.

– Myślę, że to jest bardzo interesujące. Gdybym miał powiedzieć, co bym mu polecał, polecałbym mu stoczyć jeszcze kilka walk, zanim na dobre wejdzie do KSW, bo tu już nie ma taryfy ulgowej. Bardzo szybko będzie trafiał na super przewalczonych, doświadczonych zawodników, a jemu tego doświadczenia trochę jeszcze brakuje.– Z dobrego serca polecałbym więc jeszcze chwilę poczekać, ale być może Wojsław (Rysiewski) zadecyduje inaczej i stwierdził, że warto o tego zawodnika walczyć. Uszanuję jego decyzję.

Piotr Kacprzak rozpoczął zawodową karierę w 2018 roku, przez dwa lata przeplatając zwycięstwa z porażkami. W 2021 roku złapał jednak doskonałą formę, odnosząc pod sztandarem Babilon MMA trzy cenne zwycięstwa – z Hubertem Lottą, Konradem Furmankiem i Krzysztofem Gutowskim. Obecnie jego seria wygranych wynosi cztery.
Gdzie radomianin stoczy kolejny pojedynek? Tego nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że kontrakt z KSW został podpisany na jedną walkę w porozumieniu z Babilon MMA. W organizacji Tomasza Babilońskiego Piotr Kacprzak jest bardzo bliski walki o tytuł mistrzowski wagi piórkowej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button