KSWPolskie MMA

Dominacja zapaśniczo-parterowa! Piotr Kacprzak pokonał Jose Marcosa!

Świetnie usposobiony Piotr Kacprzak zdominował zapaśniczo i parterowo Jose Marcosa w swoim debiucie w KSW.
Piotr Kacprzak (7-3) zdominował na pełnym dystansie Jose Marcosa (11-5) podczas gali KSW 68 w Radomiu.
Piotr Kacprzak szybko przechwycił jedno z kopnięć rywala, przenosząc walkę do parteru. Polak trafił do gardy rywala, który starał się wykluczać jego ręce, dystansować, przetaczać, atakować poddaniami i krótkimi uderzeniami. Nasz zawodnik utrzymywał jednak dominującą pozycję, tu i ówdzie spuszczając ciosy.

W połowie rundy Marcos zdołał wrócić na nogi, choć Kacprzak zamknął go na siatce, szukając obalenia. W kotle zapaśniczym Polak skręcił się do nogi Brazylijczyka, szukając najpierw balachy na kolano a potem skrętówki. Marcos wybronił się, ale Kacprzak wykorzystał okazję i zajął dominującą pozycję w gardzie. Z góry nasz zawodnik do końca rundy kontrolował Marcosa, choć ten nie dał mu wiele miejsca na wyprowadzenie jakiejkolwiek ofensywy.

W jednej z pierwszych akcji w drugiej odsłonie Polak zdzielił klasycznie ustawionego rywala serią kopnięć – na korpus oraz niskich. W końcu znów przechwycił kopnięcie rywala, idąc po obalenie. Brazylijczyk długo się bronił, ale w końcu nasz zawodnik przeszedł dozejście do dwóch nóg, układając Marcosa na plecach na środku klatki.

Kacprzak do końca pierwszej rundy kontrolował wijącego się przeciwnika z góry, od czasu do czasu traktując go krótkimi uderzeniami. Dopiero w końcówce Piotr rozpuścił bardziej ręce, lokując kilka uderzeń na głowie Brazylijczyka.Na otwarcie trzeciej odsłony Kacprzak zdzielił rywala kopnięciem na głowę. Został przewrócony, ale zaatakował nogi przeciwnika i w kotle utorował sobie drogę na górę. Z półgardy kontrolował i obijał bezradnego Brazylijczyka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

W końcówce nasz zawodnik spróbował podkręcić tempo, szukając skończenia, ale Brazylijczyk wybronił się.

Werdykt był formalnością. Wszyscy sędziowie zgodnie wskazali na Piotra Kacprzaka w stosunku 3 x 30-27. Dla 24-latka, który był wypożyczony na jedną walkę z Babilonu do KSW, było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button